Respawn.pl

Pracowity czwartek polskich ekip. Polskie derby, 9INE kontra G2 i ogrom walki

Autor: Krzysztof Sarna

Internetowych rozgrywek wcale nie brakuje, dlatego też polskie formacje mają w ostatnich dniach co robić. Nie inaczej będzie i dzisiaj, wszak w czwartek będziemy świadkami pięciu potyczek polskich drużyn. Na świeczniku oczywiście jest 9INE, które zagra na LAN-ie przeciwko G2 Esports. Nie zabraknie też polskich derbów.

Ciekawy czwartek polskich drużyn – 9INE, derby i inne

Czwartek rozpocznie się pełną parą, ponieważ o godzinie 10:00 będziemy świadkami dwóch spotkań rozgrywanych jednocześnie. PGE Turów Zgorzelec spotka się z Sashi w ramach półfinału górnej drabinki piątego sezonu European Pro League 2nd Division. Formacja z Dolnego Śląska posiada przewagę aż 39. miejsc w światowym rankingu HLTV i to ona jest faworytem tej konfrontacji. 

Jednocześnie los kogutos bojować będzie z Zero Tenacity w CCT North Europe Series 7. To pojedynek ekip, które wygrały swoje pierwsze starcia w tym turnieju. Polacy po pełnej serii okazali się lepsi od EYEBALLERS. Dziś natomiast przyjdzie im się zmierzyć z formacją zdecydowanie z ich pułapu. “Koguty” są oceniane aktualnie na 60. siłę świata, podczas gdy Filip “aVN” Belojica i spółka na 56. Tak więc szanse rozłożone są po równo i wygrana którejkolwiek z tych drużyn nie powinna dziwić. 

 CZYTAJ TAKŻE: Poprawki Italy oraz więcej wariantów zakładników – Aktualizacja CS2 17/08/2023

Na godzinę 12:30 zaplanowano polskie derby pomiędzy Singularity a Pompa Teamem. Mowa tu o półfinale górnej drabinki piątej odsłony European Pro League 2nd Division. Organizacja Szymona “IsAmU” Kasprzyka ma za sobą udany debiut, w którym pokonała Enterprise 2:0. Jan “POLO” Polak i jego koledzy natomiast wygrali z KS. 

O godzinie 13:00 dojdzie do wielkiego hitu. 9INE zagra przeciwko G2 Esports na Gamers8. Pełna zapowiedź tego pojedynku znajduje się tutaj

Na zamknięcie czwartku dojdzie do meczu Pompy i Preasy. Podopieczni Adriana “IMD” Piepera rozegrają drugie starcie w CCT North Europe Series 7. Pierwsze zostało przez nich wygrane. Dołożenie kolejnego zwycięstwa wiązałoby się już tylko z jednym korkiem do play-offów. Trzeba będzie jednak pokonać 87. siłę świata. Po drugiej stronie serwera znajdą się popularne postaci jak chociażby Ismail “refrezh” Ali czy Nico “nicodoz” Tamjidi. 

Harmonogram czwartkowych spotkań polskich formacji prezentuje się następująco:

10:00 | PGE Turów Zgorzelec vs. Sashi – BO3 [Transmisja]

10:00 | los kogutos vs. Zero Tenacity – BO3 [Transmisja]

12:30 | Singularity vs. Pompa Team – BO3 [Transmisja]

13:00 | 9INE vs. G2 Esports – BO3 [Transmisja]

19:00 | Preasy vs. Pompa Team – BO3 [Transmisja]