Respawn.pl

Problem z VAR już naprawiony! Valve wypuściło w nocy nową aktualizację

Autor: Michał Maćkowski
CS:GO Counter-Strike

Gracze, którzy wczoraj na spokojnie chcieli pograć w CS:GO na pewno byli nieco zdziwieni. Valve spowodowało aktualizacją spore problemy z wydajnością, a dokładnie z podskakującym VAR.  Sprawa została już rozwiązana. 

Wczorajszy dzień na pewno nie był szczęśliwy dla deweloperów CS:GO, którzy w dzień przerwy od Majora narobili sporo problemów społeczności. Aktualizacja dotycząca wyłącznie naklejek w grze i na dodatek wprowadzenie zmian na platformie Steam spowodowały, że gracze nie mogli spokojnie rozgrywać spotkań, ze względu na spadki FPS’ów oraz skaczący VAR, który powodował zacinanie się rozgrywki. Więcej o tym przeczytacie w naszym poprzednim artykule.

Błąd z VAR w CS:GO naprawiony

Sprawa odbiła się szerokim echem wśród casualowych graczy jak i profesjonalistów, którzy mieli utrudnione treningi, dzień przed startem fazy Legend na PGL Major Antwerp. Nagłośnienie sprawy przez społeczność i profesjonalnych graczy zostało szybko zauważone przez Valve, które potrzebowało niecałych 24 godzin na naprawę problemu. Nie wiemy dokładnie na czym polegał problem i czy dotyczył samego CS:GO czy jednak aktualizacji platformy Steam.

Patrząc jednak po ostatniej aktualizacji CS:GO, która została zaimplementowana do gry ostatniej nocy, sprawa najprawdopodobniej dotyczyła ostatniej aktualizacji Steama. Według opisu najnowszej aktualizacji, dodano obsługę parametru -nojoy w wierszu poleceń, który pozwoli całkowicie ograniczyć obciążenie Steam Input.

Inna niesprawdzone rozwiązania

Jeżeli problem nadal występuje, to niektórzy użytkownicy podają dwa inne rozwiązania, które mogą, pomóc w rozwiązaniu podskakującego VAR’u i spadków FPS. Jednym z rozwiązań jest wyczyszczenie Cache na Steam, które obciążają nasz komputer i działania platformy, na której działa CS:GO. Nawet jeśli problem został rozwiązany, to warto przeczyścić cache, który powinien poprawić nieco wydajność rozgrywki.

Społeczność podała jeszcze jedno rozwiązanie, jednak teraz w przypadku, kiedy komenda -nojoy wpisana w wierz poleceń nie działa. Podobno sprawę może załatwić przełączenie Steama na wersję beta, jednak niewykluczone, że problem może nadal pozostać, ale i nawet nieco pogorszyć sytuację. Poniżej znajdziecie poradnik tekstowy, co należy zrobić!

STEAM > USTAWIENIA > KONTO > UCZESTNICTWO W BETA > ZMIENIĆ GO NA AKTUALIZACJA STEAM BETA