Respawn.pl

Pronax: Chciałem Tw1sta zamiast Krimza we Fnatic

Autor: Sergiusz Lelakowski

Markus ”pronax” Wallsten, były ingame leader Fnatic, aktualnie prowadzący drużyny GODSENT uchylił rąbka tajemnicy na temat zmian w składzie Fnatic w 2014 roku. 

Pronax dołączył do wspomnianego zespołu zaledwie kilka tygodni przed majorem Dreamhack Winter 2013. Dzięki fenomenalnej grze wszystkich członków formacji przełamali rządzące wtedy na scenie CS:GO Ninjas in Pyjamas i zdobyli tytuł. Potem wyniki formacji trochę spadły i nadszedł czas zmian w składzie Fnatic.

“Olof zasugerował Krimza, ale osobiście wybrałbym Simona ”twist” Eliassona. Flusha i JW chcieli jeszcze innego zawodnika, którego nie ujawnię – nie był to nikt z LGB. Olof nalegał na Krimza zamiast tej osoby. Zagłosowałem za nim, a potem reszta zrobiła tak samo. I myślę, że są z tego wyboru bardzo zadowoleni” – powiedział Pronax w rozmowie z Aftonbladet.

W dalszej części rozmowy Pronax wspomina mecz z Titan na Dreamhack Stockholm 2014. “Myślę, że KQLY wtedy czitował” – zasugerował Pronax. “Nie mam jednak pewności. Dzisiaj większość czytelników HLTV nazywa 80% sceny cziterami, co nie jest realne.” – dopowiada.

Zaraz po odejściu z Fnatic, Pronax wystartował z formacją pod tytułem Ancient, w której skład wchodził wspomniany Twist. Później, w kwietniu tego roku ogłosił on założenie nowej organizacji, którą znamy jako GODSENT. Zespołowi niestety nie udało się zakwalifikować do majora ESL One Cologne 2016, za to dotarli aż do półfinału turnieju Dreamhack Masters 2016.