Respawn.pl

Rafonix zdradza powód i czas swojego bana na Twitchu

Autor: chiken

Prawie wszystko jest już jasne. Marcin “Rafonix” Krasucki, który został zbanowany na Twitchu podał do wiadomości publicznej czas oraz powód wykluczenia z platformy streamingowej. Jak można się było domyślać, przyczyna jest dość błaha, a można wręcz rzec, że absurdalna. TTV jednak zdążyło nas już do tego przyzwyczaić. 

Rafonix tłumaczy skąd wziął się ban

Przypomnijmy, że Krasucki został zbanowany na Twitchu. To pierwsza blokada od dłuższego czasu. 30-latek w czwartek za pośrednictwem swojego konta na Instagramie poinformował swoich odbiorców nie tylko o czasie owej blokady, ale także powodzie, którego sam do końca nie zna, ale powiedział, który według niego jest najbardziej prawdopodobny. 

CZYTAJ TAKŻE: Rafonix zbanowany na Twitchu

Jeśli chodzi o czas trwania, to mowa tutaj o dwóch tygodniach. Jeśli chodzi o podłoże, to jest nim naruszenie prywatności. Rafonix jednak w mailu od Twitcha otrzymał trzy podpunkty i stawia na to, że główną motywacją do nałożenia blokady było wejście do publicznej toalety. Niewykluczony jest jednak streaming na TwitchConie bądź komentowanie pośladków bez zgody oraz ich komentarz.

Wczoraj dostałem bana na Twitchu na dwa tygodnie. Na szczęście czternaście dni to niedługo. Powodem jest naruszenie prywatności i pojawił się przy tym trzy podpunkty: Albo za komentowanie czyichś pośladków czy coś takiego – kamerowanie bez zgody i komentowanie tych pośladków albo za wejście do publicznej toalety, nawet jak nikogo nie ma w tej toalecie. Streamowałem wcześniej z kolegą i on wchodził z kamerą do toalety. To prawdopodobnie o to chodzi, że koleżka z moim sprzętem, z moim IRL-em wszedł do kibla publicznego. Natomiast trzecim podpunktem było streamowanie na TwitchConie – tak było napisane. […] No trudno. Dwa tygodnie to nie jest długo, a może zdejmą, bo napisałem odwołanie. Jeśli nie, to czternaście dni, także nie jest źle. Już więcej nie dam nikomu mojego sprzętu – mówił Krasucki. 

CZYTAJ TAKŻE: Kolejna fala zaproszeń i dawka poprawek – Aktualizacja CS2 19/07/2023

Który to już raz za tak błahe przewinienie Twitch decyduje się na zbanowanie twórcy? Nie zliczymy. Faktem natomiast jest, że to kolejny przypadek, kiedy platforma należąca do Amazona decyduje się na tak absurdalną decyzję. Doskonale przecież zdajemy sobie sprawę, że są twórczynie, które dopuszczają się o wiele większych przewinień, a nie otrzymują blokady. A kiedy już otrzymują, to na zaledwie trzy dni. Niewykluczone jednak, że Krasucki zostanie odbanowany zdecydowanie szybciej, ponieważ napisał odwołanie do Twitcha. Zazwyczaj tego typu działania pomagają skrócić brak możliwości nadawania.