Ranking 2017 HLTV.org miejsce 15. zajmuje Kjaerbye

Autor: Aleksandra Hejna
Kjaerbye

Dla duńskiego zawodnika to już drugie wyróżnienie w karierze. W 2016 roku uplasował się na 16. miejscu w rankingu. Teraz powróciwszy po dwóch latach do prestiżowej klasyfikacji zajmuje oczko wyżej – a więc 15. lokatę. Czy oprócz fenomenalnego 19-latka w zestawieniu zobaczymy jeszcze innych graczy Astralis?

Z drużyną w zakończonym już 2017 roku zdobył naprawdę bardzo wiele począwszy od ELEAGUE MAJOR w Atlancie, w którym to w finale zwyciężyli przeciwko Virtus.pro. Wygrali również IEM Katowice gdzie w walce o trofeum pokonali FaZe. Na podium z Astralis stawał również w takich turniejach jak Dreamhack Masters Las Vegas, IEM Sydney czy PGL Major Kraków. Był jednym z czołowych graczy w swojej ekipie, co zostało docenione w przypadku amerykańskiego Majora – gdzie Markus “Kjaerbye” Kjærbye został uhonorowany nagrodą MVP.