Respawn.pl

Recenzja Genesis Pallad 450 CAMO LITE – Plecak w wojskowych barwach

Autor: Michał Maćkowski
Genesis Pallad 450 CAMO LITE

Genesis, polski producent sprzętu dla graczy ponownie wypuścił na rynek plecak, który tym razem otrzymał barwy CAMO. Pallad 450 to nowa propozycja, która doczekała się naszej recenzji.

Recenzja PALLAD 450 CAMO LITE 

Pallad 450 CAMO LITE to nowy i zarazem trzeci plecak dla graczy w stajni Genesis. Oczywiście dopisek dla graczy jest tutaj tylko dodatkiem, bo plecaki z pewnością mogą spodobać się nie tylko fanom elektronicznej rozrywki. Czas więc na recenzję nowego plecaka Pallad 450 w wojskowych barwach!

Specyfikacja techniczna

 • Dedykowany rozmiar pod laptopa – 15.6 cala
 • Ilość dużych komór 2
 • Przegrody i komory dedykowane do: telefonu, tabletu, laptopa, dokumentów
 • Ilość kieszeni – 13
 • Ilość kieszeni zewnętrznych – 4
 • Materiał Poliester 600D
 • Kolor – Camo
 • Rączka – Tak
 • Maksymalne statyczne obciążenie – 16 kg
 • Długość przegrody na laptopa – 280 mm
 • Szerokość przegrody na laptopa – 45 mm
 • Wysokość przegrody na laptopa – 400 mm
 • Długość – 300 mm
 • Szerokość – 195 mm
 • Wysokość- 450 mm
 • Waga – 900 g

Budowa Pallad 450 CAMO LITE

Najnowsza propozycja od Genesis to zmieniona nieco sprawdzona formuła plecaka polskiego producenta. Pallad 450 CAMO LITE wyróżnia się nie tylko wojskowymi kolorami, ale również budową. Pierwsza część plecaka to dynamiczna, oparta na klamrze zasłonka, której odczepienie pozwala nam dostać się do głównym komór. Tych mamy dwie i które głównie przeznaczone są do rzeczy o nieco większych gabarytach, w tym do laptopów o maksymalnej przekątnej 15.6 cala.

Genesis Pallad 450 CAMO LITE

pallad srodek 2Tak jak wspomniałem nieco wyżej, najnowszy plecak od Genesis ma dopisek dla graczy, jednak z pewnością nada się do szkoły, na wycieczkę czy w inną podróż. Polski producent w porównaniu do swoich poprzednich modeli, postawił teraz na dużą ilość kieszeni, których łącznie jest aż trzynaście. Trzeba przyznać, że przy przemyślanym pakowaniu, pojemność Pallad 450 będzie naprawdę spora.

pallad srodk 4Plecak posiada dwie komory, które zamykane są standardowo na zamek. Natomiast całość dopina specjalna osłona zapinana na klamrę i która ma na celu uchronić nas także przed kradzieżą rzeczy z głównych komór. Dodatkowo producent umieścił na przodzie plecaka taśmy, aby zwiększyć jego pojemność, a cały militarny wygląd dopełnia metalowa blaszka, która przypomina nieśmiertelnik.

Genesis Pallad 450 CAMO LITEPallad 450 CAMO LITE wykonany został z Poliestru 600D, co oznacza ilość przędzy na miarę danej powierzchni materiału. Im większa liczba, tym materiał jest grubszy i wytrzymalszy na między innymi rozciąganie czy rozcięcia. Genesis zastosował w tym modelu środkową wersję poliestru (jest jeszcze 300D i 900D) i fabrycznie pokrył plecak powłoką poliuretanową, dzięki czemu jest zabezpieczony przed przemakaniem. Nie trzeba się zatem martwić o rzeczy w plecaku, jeżeli nadciąga deszcz.

Pallad 450 CAMO Lite na co dzień

Trzeba przyznać, że Genesis ponownie wypuścił na rynek ciekawy i udany produkt. Poprzednie modele plecaków od polskiego producenta już należały do udanych, a najnowszy model został nieco ulepszony, dzięki między innymi większej ilości przegródek. Zdecydowanie w plecaku nieco więcej uda się zmieścić, a co również istotne, wszystko poukładać i zadbać o porządek podczas użytkowania.

palladPallad 450 z pewnością zainteresuje osoby, które lubią motywy militarne i strzelanki przypominające pole bitwy. Wojskowy wygląd z dodatkiem blaszki przypominającej nieśmiertelnik i sporo miejsca faktycznie nadają temu plecakowi charakter nieco survivalowy. Jednak Genesis pomyślał o większej ilości odbiorców i plecak z pewnością nadaje się także do szkoły, na krótsze wycieczki czy po prostu do spakowania najważniejszych rzeczy się na krótki, kilkudniowy wypad.

Przeczytaj więcej: Recenzja Genesis Radium 600 G2 – świetny mikrofon w przystępnej cenie

Genesis Pallad 450 CAMO LITE

Podsumowanie recenzji Pallad 450 Camo LITE

Pallad 450 CAMO LITE to trzeci dostępny model plecaka w ofercie Genesis i trzeba przyznać, że wyróżnia się spośród swoich starszych braci. Nie tylko wyglądem, który zdecydowanie skierowany jest do fanów strzelanek i militariów, ale także dla osób poszukujących niedrogiego plecaka z dużą ilością miejsca.

Sprzęt do recenzji został dostarczony przez firmę Genesis lub firmę marketingową/PR’ową zajmującą się daną marką na rynku polskim. Portal Respawn.pl za tę recenzję przyjął gratyfikację w formie recenzowanego plecaka. Firma nie miała żadnego wpływu na opinię wystawioną przez portal Respawn.pl oraz nie miała wpływu na autora niniejszej recenzji. Autor rozumiany jako redaktor portalu Respawn.pl