Respawn.pl

Recenzja Genesis Radium 400 – niedrogiego mikrofonu studyjnego

Autor: Michał Maćkowski
Genesis Radium 400

Dobrej jakości mikrofon to podstawa dla wielu graczy i użytkowników komputera. Tym razem w ramach recenzji zapraszamy na test Genesis Radium 400, czyli studyjnego mikrofonu na ramieniu.

Recenzja Genesis Radium 400

Mikrofon w słuchawkach czy wolnostojący? To pytanie budzi wątpliwości, szczególnie kiedy planujemy coś więcej, niż tylko komunikacja w grze. Często potrzebujemy nieco lepszej jakości, niż dający nam mikrofon w niedrogich słuchawkach. Mikrofonów wolnostojących na rynku jest naprawdę wiele i często są bardzo do siebie podobne. Tym razem w ramach recenzji sprawdzimy Genesis Radium 400, czyli jak określa producent – mikrofon studyjny, które możecie kupić w okolicach 300 złotych.

Specyfikacja techniczna Radium 400

  • Typ mikrofonu: Pojemnościowy
  • Charakterystyka kierunkowości: Kardioidalna
  • Komunikacja: Przewodowa
  • Czułość: 38 dB
  • Pasmo Przenoszenia: 30-16000 Hz
  • Długość Kabla: 2,5m
  • Długość statywu: Około 70 cm
  • Wyposażenie: Gąbka, Kabel USB, Pop-filtr, Regulowane ramię, Uchwyt, Koszy antywstrząsowy

Unboxing i budowa

Genesis Radium 400 dostarczane jest w charakterystycznym opakowaniu producenta, które posiada także w środku tekturowe pudełko z całym sprzętem.  W pudełku rozłożony jest na dwa poziomy. Na pierwszym z nich znajdziemy popfiltr i gąbkę, a niżej resztę potrzebnych elementów. Wszystko bezpiecznie zapakowane.

Genesis Radium 400IMG 20221023 125706IMG 20221023 125931

Sama budowa mikrofonu jest bardzo prosta, jednak jeżeli ktoś będzie miał jakiś problem, to niestety w zestawie nie ma instrukcji. Mimo to bez żadnych problemów zestaw udało mi się zmontować i podłączyć w niecałe pięć minut, bowiem najpierw zalecam umieszczenie koszyka z mikrofonem na ramieniu, a dopiero następnie umieszczenie popfiltra i przymocowanie do biurka.

Genesis Radium 400IMG 20221023 130149Genesis Radium 400

Pierwsze wrażenia z Radium 400

Sam mikrofon już po zmontowaniu prezentuje się naprawdę dobrze. Ramię jest stabilne, ale także elastyczne, więc bez problemów możemy ustawić tak, jak najlepiej nam pasuje. Jedynie do czego mógłbym się przyczepić, to że ramię mogło być odrobinkę nieco dłuższe, o kilka centymetrów. Osobiście troszkę mi brakuje długości, jednak samo jego wykonanie jest na dobrym poziomie i znanym nam także z innych tego typu mikrofonów w podobnej cenie. Producent w kwestii budowy zapomniał o jednym istotnym elemencie. Na metalowej części, dzięki której mocujemy mikrofon do biurka, zabrakło gąbki, która ma na celu zabezpieczenie biurka o ewentualne zarysowania.

IMG 20221023 130421

Działanie Genesius Radium 400

Genesis Radium 400 to mikrofon pojemnościowy o charakterystyce kierunkowości kardioidalna. Oznacza to, że mikrofon jest precyzyjny i wyróżnia się większą czułością i precyzją, szczególnie przy rejestrowaniu najcichszych dźwięków, jeżeli jest skierowany w naszą stronę. Natomiast kierunkowość kardioidalna pozwala lepiej zbierać sygnały ze źródeł znajdujących się bezpośrednio przed mikrofonem, czyli w tym przypadku,  naszego głosu.  a bardzo słabo zbiera te, za nim. Mikrofony o tej charakterystyce są bardzo często stosowane przez wokalistów.

Przeczytaj więcej – Natec Fowler Plus to świetny adapter, gdy masz mało portów

W przypadku tego mikrofonu, musimy pamiętać, aby napis Genesis, który znajduje się na mikrofonie, był skierowany w naszą stronę. To właśnie napis informuje nas, gdzie dokładnie zbierany jest dźwięk.  Jak Genesis Radium 400 prezentuje się w akcji bez jakichkolwiek ulepszeń? Możecie posłuchać poniżej!

Podsumowanie

Z moim poprzednim mikrofonem miałem mały problem – mimo niskiej czułości, potrafił wychwycić naprawdę każdy dźwięk, nawet za okna. Dlatego postanowiłem go zmienić, ze względu na charakter mojej pracy, która odbywa się zawsze z domu. Genesis Radium 400 sprawdził się naprawdę dobrze, a jego cena nie odstrasza. 300 złotych za dobrej jakości mikrofon na statywie, który ma kilka wad mniejszych ak, według mnie, to niezły wybór. Sam mikrofon prezentuje się jak i działa bardzo dobrze, dlatego z czystym sumieniem, można go polecić.

Recenzja powstała na zlecenie firmy Genesis lub firmy marketingowej/PR’owej zajmującą się daną marką na rynku polskim. Portal Respawn.pl za tę recenzję przyjął gratyfikację w formie recenzowanego Radium 400 jak i pieniędzy. Firma nie miała żadnego wpływu na opinię wystawioną przez portal Respawn.pl oraz nie miała wpływu na autora niniejszej recenzji. Autor rozumiany jako redaktor portalu Respawn.pl