Respawn.pl

Ładowarka do kilku urządzeń – Recenzja Silver Monkey GaN 200W

Autor: Maks Bartosik

Dobra ładowarka sieciowa to absolutny must-have w każdym domu. A czy w takiej roli sprawdzi się Silver Monkey GaN 200W? Zobaczymy!

Recenzja Silver Monkey GaN

W nasze ręce wpadały już różne sprzęty – od myszek i klawiatur po karty graficzne i monitory. Ale ładowarek to jeszcze nie sprawdzaliśmy, jednak dzięki uprzejmości Silver Monkey, taka sposobność się pojawiła. I w ten sposób sprawdziliśmy, jak spisuje się Silver Monkey GaN 200W – ładowarka sieciowa warta 400zł!

Pierwsze wrażenia

Jak już byłem zmuszany do kupowania ładowarek, to zapamiętałem, że są raczej zapakowane w małe, niskiej jakości opakowania i w środku zbyt wiele nie szło znaleźć. Jakie było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem Silver Monkey GaN 200W. Sporych rozmiarów pudełko, na którym wypisano najważniejsze cechy produktu. I to właściwie tyle.

Ładowarka Silver Monkey 200 w GaN - pudełko

Jeszcze ciekawiej było w środku. Oprócz ładowarki (swoją drogą niezwykle ciężkiej, ale do tego przejdziemy później), w środku nie było praktycznie nic. No dobra, było małe kartonowe pudełeczko, jednak ku mojemu zdziwieniu bez zawartości. Być może był to jakiś błąd, bowiem z tego co widziałem, to w sklepach normalnie dodawany jest kabel USB.

Specyfikacja

Przejdźmy może do specyfikacji. GaN 200W to ładowarka sieciowa, która może pochwalić się aż czterema portami ładowania. Jeden USB-A i czy USB-C. Każdy z nich obsługuje rzecz jasna szybkie ładowanie. A co najważniejsze – można ładować cztery urządzenia jednocześnie.

Ładowarka Silver Monkey 200 w GaN - pudełko

Napięcie w zależności od użycia gniazdek

USB-1 lub USB-2max. 100 W
USB-3max. 65 W
USB-A60 W
USB-1 + USB-2100 W + 100 W (max. 200 W)
USB-1 lub USB-2 + USB-3100 W + 65 W (max. 165 W)
USB-1 lub USB-2 + USB-A100 W + 60 W (max. 160 W)
USB-1 + USB-2 + USB + 3 lub USB-A100 W + 65 W + 30 W (max. 195 W)
USB-3 + USB-Amax. 24 W
USB-1 + USB-2 + USB3 + USB-A100 W + 65 W + 24 W (USB-3 + USB-A) (max. 189 W)

Trzeba przyznać, GaN 200W jest niezwykle ciekawą ładowarką. Z jednej strony jest potężna pod względem fizycznym (waży aż 325 gram), z drugiej absolutnie potężna w swojej prostocie. Ot zwykła biała lub czarna kostka z logiem producenta i tyle. Jednak gdy przychodzi do użytkowania, wtedy pojawiają się małe problemy. Zauważyłem, że ładowarka przegrzewa się nawet, gdy podłączymy zaledwie jedno urządzenie do niej, a co dopiero gdy podłączymy cztery naraz.

Ładowarka Silver Monkey 200 w GaN

Plusem natomiast jest wsparcie dla opcji szybkiego ładowania. No może nie z każdym telefonem to współpracuje, jednak w przypadku Samsunga Galaxy S23 Ultra, GaN 200W obsługuje nawet opcję ultra szybkiego ładowania, dzięki czemu telefon naładujemy do pełna w godzinę i 10 minut.

Ładowarka dla tych, którzy cenią sobie funkcjonalność

Czy GaN 200W sprawdzi się w domu? Jeszcze jak. Czy sprawdzi się na wakacjach? Oczywiście, w końcu na rodzinne wczasy lepiej wziąć jedną ładowarkę niż kilka. Ale czy nada się do codziennego użytkowania poza domem? Na pewno nie zmieścimy jej do kieszeni, ale do plecaka już owszem. Jest to idealna ładowarka uniwersalna, którą wykorzystamy praktycznie wszędzie. I to jest jej największy plus.

Przeczytaj więcej  – Recenzja Silver Monkey X Vervet – świetnej myszki w przystępnej cenie!

Chociaż chwila, nie przesadzajmy z tym największym plusem. Największym plusem jest to, że oszczędzamy nawet do trzech miejsc w gniazdkach. Jakże przyjemnie jest jednocześnie ładować telefon, pada do Playstation i słuchawki, a mimo to dalej mieć cztery wolne gniazdka na inne urządzenia.

Podsumowanie recenzji Silver Monkey GaN 200W

Słowem podsumowania. Jeśli poszukujecie świetnej ładowarki do domu czy biura, a przy okazji nie zwracacie uwagi na rozmiar, to GaN 200W jest idealną opcją dla Was. Minusem jest jedynie cena, jednak gdy spojrzymy na to z perspektywy ładowania czterech urządzeń jednocześnie, to w sumie mamy równowartość czterech ładowarek. No a po co mieć cztery, skoro można mieć jedną

Recenzja powstała na zlecenie firmy Silver Monkey lub firmy marketingowej/PR’owej zajmującą się daną marką na rynku polskim. Portal Respawn.pl za tę recenzję przyjął gratyfikację w formie recenzowanej ładowarki. Firma nie miała żadnego wpływu na opinię wystawioną przez portal Respawn.pl oraz nie miała wpływu na autora niniejszej recenzji. Autor rozumiany jako redaktor portalu Respawn.pl