Respawn.pl

Strona główna » Retro koszulki reprezentacji Polski zawitały do FIFA 23

Retro koszulki reprezentacji Polski zawitały do FIFA 23

Autor: Krzysztof Sarna

EA Sports we współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej wprowadziło do gry FIFA 23 wyjątkowe stroje retro. Nowe trykoty Biało-Czerwonych to nawiązanie do historycznego meczu z Węgrami z 1921 roku, który stanowił pierwsze oficjalne spotkanie reprezentacji Polski w piłce nożnej. 

W przeszłości PZPN w ramach obchodów 100-lecia Związku oraz we współpracy ze Stowarzyszeniem Retro Liga wydał niezwykły kalendarz, w którym najlepsi polscy piłkarze prezentowali się w strojach reprezentacji z różnych epok. Strój z 1921 roku prezentował wówczas sam kapitan drużyny, Robert Lewandowski. Teraz także i na wirtualnych boiskach FIFA 23 możemy cieszyć się tymi szatami.

CZYTAJ TAKŻE: Olbrzymie przetasowania w rankingu HLTV! Outisders liderem, na podium nowe ekipy

Wzór koszulek, które już teraz są dostępne w grze, został wprowadzony do rozgrywki z okazji ubiegłotygodniowego święta niepodległości oraz w ramach celebracji nadchodzącego uczestnictwa “Naszych” na mundialu w Katarze.

Stroje retro to popularny trend, który ekscytuje graczy na całym świecie. Są doskonałym sposobem na świętowanie historycznych sukcesów i najważniejszych okresów swojej ulubionej drużyny. Retro koszulki przebojem wdarły się zarówno do świata streetwearu oraz na murawy i trybuny stadionów. Seria EA SPORT FIFA, jako najbardziej realistyczna symulacja wszystkich aspektów świata piłki nożnej odzwierciedla także ten trend i przenosi go do sfery wirtualnej.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Dodatkowo już teraz gracze FIFA 23 mogą poczuć klimat Mistrzostw Świata w trybie FIFA World Cup 2022, który dostępny jest za darmo dla posiadaczy podstawowej wersji gry. Fani FIFY 23 mogą zagrać dowolną z 32 zakwalifikowanych reprezentacji w najbardziej autentycznym odtworzeniu turnieju, od meczu otwarcia do starcia finałowego. Fani mogą zagrać w wielu trybach gry, związanych z turniejem, a także wziąć udział w nowych kampaniach FIFA Ulitmate Team. 

Wideo z sesji zdjęciowej reprezentantów Polski, połączone z prezentacją stroju retro w grze: