Respawn.pl

Rockstar oficjalnie zapowiedział zwiastun GTA 6

Autor: Michał Maćkowski
GTA 6. Zwiastun GTA 6

Zwiastun GTA 6 został oficjalnie zapowiedziany przez Rockstar Games, które po informacji ze strony Bloomberga zareagowało dosyć nieoczekiwanie. Ogłoszenie nadejścia zwiastuna nowej odsłony Grand Theft Auto nie należało do najpiękniejszych. 

Zwiastun GTA 6 oficjalnie zapowiedziany

Dzisiejszy dzień dla fanów serii Grand Theft Auto z pewnością jest szczęśliwy, a to przez ostatnie doniesienia. Wczesnym porankiem ósmego listopada, serwis Bloomberg poinformował, że Rockstar Games planuje ogłosić nadejście zwiastuna nowej odsłony Grand Theft Auto. Dodatkowo padła również informacja, że w grudniu tego roku zostanie opublikowany zwiastun GTA 6.

Sprawa nabrała niesamowitego rozgłosu, bowiem ostatnia odsłona Grand Theft Auto miała miejsce we wrześniu 2013 roku. Od tamtej pory Rockstar rozwijało głównie tryb sieciowy gry i na tym skupiali się gracze najbardziej. Jednak od dobrych kilku lat gracze zastanawiali się, kiedy doczekają się pierwszych oficjalnych informacji o GTA 6.

Kiedy zwiastun GTA 6?

Informacja ze strony Bloomberq wygląda na to, że spowodowała ruch ze strony Rockstar Games, które dosyć niespodziewanie i w nietypowy sposób ogłosiło, że zwiastun GTA 6 zostanie opublikowany na początku grudnia tego roku.  Można więc spekulować, że pierwszy oficjalny materiał z nowej odsłony Grand Theft Auto 6 będziemy mogli już podziwiać za miesiąc.

Sprawa nabrała jednak bardzo nietypowy kształt, bowiem informacja o planowanym na grudzień zwiastunie GTA 6 została opublikowana na mediach społecznościowych Rockstar Games bez żadnej grafiki czy krótkiego filmu. Są to po prostu dwa zdania, w którym możemy przeczytać właśnie, że zwiastun GTA 6 pojawi się początkiem grudnia. Nie zabrakło również podziękowań również w formie tekstowej od prezesa producenta Grand Theft Auto. Co również interesujące, na platformie X (kiedyś Twitter), informacja o zwiastunie opublikowana została w ostatnim wpisie w wątku poświęconym 25 urodzinom Rockstar Games.


Oczekiwanie na GTA 6 jest wielkie!

Grand Theft Auto 5 swoją premierę miało dziesięć lat temu i od tamtej pory nie było żadnych oficjalnych informacji o nowej odsłonie. Widać, że gracze z wielkim oczekiwaniem czekają na nową odsłonę popularnej serii, bowiem tylko na platformie X wpis o tym wygenerował po kilku godzinach 50 milionów wyświetleń i 800 tysięcy polubień. Warto wspomnieć, że jest to tylko i wyłącznie zapowiedź nadejścia zwiastuna GTA 6, co pokazuje, jakie spore oczekiwania są wobec Rockstar Games. Już wśród graczy jest pewne zdziwienie, bowiem tak prostego ogłoszenia zwiastuna mało kto się spodziewał. Być może był to celowy ruch ze strony producenta, który nie chce budować aż tak wielkich oczekiwań wobec nowej odsłony Grand Theft Auto.