Respawn.pl

ropz okrzyknięty MVP CS Asia Championships 2023

Autor: Krzysztof Sarna

CS Asia Championships 2023 to już rozdział zamknięty, chociaż nadal nie milkną echa po turnieju, który rozegrany został w Szanghaju. FaZe Clan ponownie zaprezentował innym ekipom ich miejsce w szeregu. Najbardziej wartościowym zawodnikiem tej drużyny okazał się Robin “ropz” Kool. 

ropz trzyma formę

Kool wraz ze swoimi kolegami z FaZe Clanu rozegrał łącznie dziewięć map. Tylko na jednej z nich jego rating wyniósł poniżej 1.00. Chodzi tu o Nuke’a w półfinałowym starciu z ENCE. Gracz z Estonii eliminował oponentów dziewięciokrotnie, upadając przy tym piętnaście razy. Natomiast najlepiej poszło mu na Overpassie w potyczce z MOUZ, kiedy to jego stosunek zabójstw do śmierci wyniósł 26-13, co przełożyło się na współczynnik 1.86. Z kolei rating ropza z całego turnieju to 1.22. 

23-latek był najlepiej ocenianym zawodnikiem FaZe w trzech z czterech meczów rozegranych w Chinach, z wyjątkiem meczu BO1 przeciwko Ninjas in Pyjamas. W wyścigu o miano MVP brał udział również Jimi “Jimpphat” Salo, ale konsekwentny i solidny występ w finale zadecydował o przyznaniu nagrody właśnie ropzowi. 

CZYTAJ TAKŻE: Gracze NEO nie do zatrzymania! FaZe wygrywa CS Asia Championships

To piąte tego typu wyróżnienie w dotychczasowej karierze Estończyka. Co ciekawe, drugie od momentu premiery Counter-Strike’a 2 (27 września). Poprzedni medal MVP zdobył on po tym, jak wraz ze swoimi kolegami wygrał Thunderpick World Championship, a więc w okresie siedmiu dni jest to jego drugie tego typu wyróżnienie. Jeśli chodzi o CS:GO, to był najbardziej wartościowym graczem podczas 10, 15 i 17 sezonu ESL Pro League.