Respawn.pl

Rusza IEM Cologne! Czy 9INE sięgnie po awans do głównego turnieju?

Autor: Krzysztof Sarna
9INE

Już dziś startuje długo wyczekiwany IEM Cologne. Jest to bezapelacyjnie jeden z największych turniejów w kalendarzowym roku CS:GO. Jeśli chodzi o samą atmosferę, to może on tylko dorównać IEM-owi w Katowicach. Jesteśmy niezmiernie ciekawi tego, jak zaprezentują się polskie formacje, a szczególnie 9INE. Meczom pierwszego dnia przyjrzeliśmy się wraz z naszym partnerem, BetX.

Startuje IEM Cologne!

Bezapelacyjnie startujący dziś IEM Cologne zgromadzi przed odbiornikami sporą publikę. Co roku turniej odnosi niemały sukces. Przez pierwsze trzy dni będziemy świadkami fazy Play-In, podczas której formacje będą walczyć o przepustkę do głównego turnieju. 

Zagraj z bonusem powitalnym od BetX

Startująca dziś faza Play-In IEM Cologne to świetny czas na to, by spróbować postawienia swojego pierwszego kuponu. Jeżeli nie macie jeszcze konta na BetX, to jest to idealna okazja. U naszego partnera nieustannie można otworzyć konto i obstawić pierwszy kupon, który jeżeli okaże się przegrany, to otrzymacie zwrot 25% postawionych środków w gotówce. To jednak dopiero pierwszy z trzech kroków, dzięki którym możecie zgarnąć na powitanie nawet 675 złotych na obstawianie spotkań esportowych! Wystarczy bowiem, że przy rejestracji wpiszecie kod – RESPAWN lub klikniecie w poniższy banner, aby dowiedzieć się więcej!

baner betx,

siuhy z łatwym zadaniem

Kamil “siuhy” Szkaradek i jego koledzy zainaugurują tegoroczne wydarzenie w Kolonii. MOUZ na samym starcie przyjdzie się zmierzyć z TheMongolz. Już na samym starcie musimy pamiętać, że pierwotne pojedynki zostaną rozegrane w formacie BO1, stąd też może zdarzyć się tutaj wszystko. Do tej pory nie mieliśmy jeszcze okazji obserwować “Myszy”, które w minionej przerwie dokonały dwóch zmian, w wyniku których pojawił się m.in. Polak. Przewaga w światowym rankingu HLTV jest jednak spora, ponieważ niemiecka organizacja zajmuje jedenaste miejsce, podczas gdy formacja z Mongolii jest na 34. usytuowaniu. Warto dodać, że dla TheMongolz będzie to pierwszy oficjalny mecz po dwóch miesiącach, wszak ostatnie zespół ten rozegrał 26 maja. Wydaje się, że potencjalne zwycięstwo MOUZ dostrzegają także bukmacherzy, co potwierdzają kursy – 1.15 na organizację zza naszej zachodniej granicy i 4.80 na TheMongolz

111

rallen przeciwko wymagającemu NiP-owi

Trudniejsza przeprawa czeka Karola “rallena” Rodowicza i jego kolegów z Into the Breach. Po drugiej stronie serwera stanie Ninjas in Pyjamas, które dokładnie tydzień temu wygrało grupę A BLAST Premier Fall Groups. Organizacja ze Szwecji w czterech rozegranych meczach przegrała jeden – przeciwko Complexity Gaming, ale później udało jej się dokonać rewanżu. ItB w minionych dniach próbowało swojego szczęscia w otwartych kwalifikacjach do Gamers8 czy też 18. sezonu ESL Pro League, ale już po pierwszych meczach z nich odpadła. Na BetX przelicznik na Into the Breach to 2.70, podczas gdy na NiP 1.40.

222

 

Hitowy mecz środy – 9INE vs. OG Esports

Meczem, na który bezsprzecznie największa ilość kibiców z Polski zaciera sobie ręce i nie może się go doczekać jest ten z udziałem 9INE oraz OG Esports. Po wakacyjnej przerwie wielu kibiców znad Wisły zastanawia się, jak będzie prezentować się dyspozycja podopiecznych Piotra “nawrota” Nawrockiego. W pierwszym pojedynku będzie chciał im przeszkodzić, co ciekawe – Polak. Chodzi tu o Macieja “F1KU” Miklasa z OG Esports. Duńska organizacja poprzez olbrzymią przebudowę składu plasuje się na 93. posadzie, podczas gdy polski zespół jest na dziewiętnastej lokacie. Niech to jednak nikogo nie zmyli, ponieważ zapowiada się na wyrównane zawody, co tylko odzwierciedlają kursy – po 1.85 na obie formacje

33

kRaSnaL kontra Brazylia, czyli Monte przeciwko Imperial

Oj nie brakuje w Kolonii Polaków, nie brakuje! Kolejnym zawodnikiem reprezentującym Biało-Czerwoną flagę jest Szymon “kRaSnaL” Mrozek. Jego Monte na sam start spotka się z Imperial. Do tej pory brali oni udział po przerwie wakacyjnej jedynie w otwartych kwalifikacjach do Gamers8. Przegrali jednak z Espionage w starciu BO1. Brazylijczycy natomiast wracają do gry po tym, jak dotarli do półfinału BLAST Premier Spring Final. Na papierze może zanosić się na wyrównane zawody, gdyż różnica w światowym rankingu HLTV to tylko pięć miejsc na korzyść Monte – 12. pozycja, podczas gdy Imperial 17. O wiele bardziej stanowcze są cyferki na BetX, ponieważ według naszego partnera starcie to powinno wygrać Monte, na które przelicznik to 1.48, podczas gdy na Imperial 2.50.

444

Podopieczni kubena przeciwko mantuu na zamknięcie pierwszej serii spotkań

Jeśli myśleliście, że to koniec Polaków na IEM Cologne, to mówimy stanowcze nie! W meczu zamykającym pierwszą serię dojdzie do potyczki z udziałem podopiecznych Jakuba “kubena” Gurczyńskiego. Po drugiej stronie serwera znajdzie się natomiast Mateusz “mantuu” Wilczewski. Tak więc Apeks skonfrontuje się z BIG. Organizacja z Niemiec pierwsze koty za płoty ma już za sobą, ale z pewnością niedosyt pozostaje. mantuu i jego koledzy rywalizowali na BLAST Premier Fall Groups, ale zajęli 7-9. miejsce, przez co awansu na jesienne finały nie uzyskali. Gracze kubena natomiast wracają po przerwie po tym, jak 10 czerwca wygrali Elisa Invitational Spring. Nie wiemy, jak będzie prezentować się Apeks, które nie tylko wraca po przerwie, ale także dokonało jednej zmiany w składzie – dodanie Aleksandara “CacaNito” Kjulukoskiego. Eksperci są zdania, że może i nie łatwo, ale jednak wygra to starcie Apeks, na które mnożnik wynosi 1.58, podczas gdy na BIG 2.20.

555

Kuponik na początek IEM Cologne

Naszpikowany udziałem polskich ekip pierwszy dzień IEM Cologne aż sam prosi się o to, by posłać kupon. Dlatego też postanowiliśmy postawić na wszystkie polskie akcenty, które w zdecydowanej większości są faworytami swoich spotkań. Przy odrobinie szczęścia całokształt może prezentować się pasjonująco. Pamiętajcie jednak, że to nie porada typerska, a jedynie indywidualne przekonania.

KuponHarmonogram pierwszego dnia IEM Cologne prezentuje się następująco:

14:30 | MOUZ (1.15) vs. TheMongolz (4.80) – BO1

14:30 | Into the Breach (2.70) vs. Ninjas in Pyjamas (1.40) – BO1

15:45 | fnatic (1.75) vs. Complexity Gaming (1.95) – BO1

15:45 | OG Esports (1.85) vs. 9INE (1.85) – BO1

17:00 | Monte (1.50) vs. Imperial (2.40) – BO1

17:00 | Astralis (2.00) vs. Team Liquid (1.72) – BO1

18:15 | Apeks (1.58) vs. BIG (2.20) – BO1

18:15 | Grayhound (3.50) vs. FURIA (1.25) – BO1

19:30 | Ćwierćfinał górnej drabinki #1 – BO3

19:30 | Ćwierćfinał górnej drabinki #2 – BO3

Wybrane spotkania z Intel Extreme Masters Cologne wraz z polskim komentarzem będzie można obejrzeć na oficjalnym kanale ESL Polska na Twitchu

Przypomnijmy, że partnerem portalu Respawn.pl jest BetX, na którym możecie obstawiać esportowe zmagania, ale także wiele więcej. Jeżeli zarejestrujecie się z kodem RESPAWN, to możecie otrzymać bonus powitalny na start nawet do 675 złotych!

Materiał powstał przy współpracy z BetX, partnerem serwisu Respawn.pl.