Respawn.pl

Sawardega zbanowany drugi raz na Twitchu

Autor: Michał Maćkowski
Sawardeg

Sylwester Wardęga, czyli Sawardega kolejnym polskim streamer, który nieco odpocznie od transmisji na Twitchu. Streamer otrzymał bowiem blokadę i nie wiemy na ten moment, na jak długo. 

Sylwester Wardęga nieco odpocznie od transmisji na Twitchu. Polski streamer drugi raz w historii otrzymał blokadę na platformie, czego nieco społeczność się spodziewała. Sawardega ostatnio tłumaczył “jak działa” regulamin Twitcha i zakazane w nim słowa, co nie wykluczone, że właśnie przez to streamer otrzymał blokadę.

Sawardega z drugim banem na Twitchu

Pierwszą blokadę Sylwester Wardęga otrzymał w styczniu zeszłego roku i został odbanowany po siedmiu dniach. Tym razem streamer otrzymał blokadę najprawdopodbniej za używanie zakazanych słów na Twitchu. Długość bana streamera na ten moment nie jest znana.

Niger to taki kraj

Wiele na to wskazuje, że powodem blokady, jaką streamer otrzymał na Twitchu jest używanie słów zakazanych, które nie były skierowane w niczyją stronę. Mowa tutaj między innymi o słowie Nig…, które Sylwester użył podczas końcówki swojego meczu w League of Legends. Co ciekawe, sam streamer dodał także, że przecież istnieje państwo o nazwie Niger i banowanie twórców bez poznania kontekstu, a tylko za samo słowo, nie powinno mieć miejsca. Więcej o regulaminie Twitcha według Sawardega możecie posłuchać tutaj.

Przeczytaj więcej – Polska streamerka potrąciła psa podczas transmisji na Twitch

Na ten moment nie wiemy na jak długo został nałożony ban na Sylwestra Wardęgę, jednak nie wykluczone, że streamer będzie chciał się odwołać od nałożonej blokady i już niedługo powróci na Twitcha.