Respawn.pl

SENSACJA! ENCE LEPSZE OD HEROIC! DYCHA I KOLEDZY W FINALE BLASTA

Autor: Krzysztof Sarna

Liczyliśmy się, że w pierwszym półfinale BLAST Premier Spring Showdown wygrać może tak naprawdę każdy. Faworytem mimo wszystko było Heroic, ale ENCE dokonało nie lada sensacji i wygrało ten mecz. Tym samym Paweł “dycha” Dycha i jego koledzy awansowali do wielkiego finału BLAST Premier Spring Showdown. 

Mimo awansu do finału ENCE nie może być jeszcze niczego. To za sprawą tego, że bilet na wiosenne finały cyklu zainkasuje wyłącznie jeden, najlepszy zespół. Dziś jest jednak o czym mówić, ponieważ triumf fińskiej organizacji jest sporym wyczynem. W końcu odpadł zespół, który plasował się najwyżej w światowym rankingu HLTV spośród wszystkich. 

Konfrontacja wystartowała na Ancient, który był wyborem “Ośmiornic”. Sam początek należał jednak do Heroic, które pierwotnie rywalizowało w obronie i zgarnęło na swoje konto cztery rundy. Chwilę po tym obserwowaliśmy maraton wygranych odsłon przez piątą siłę świata, który zakończył się na wygraniu pierwszej części wynikiem 8:7. Po zmianie stron Olek “hades” Miśkiewicz i jego kompani zaprezentowali solidną lekcję gry po stronie antyterrorystów Duńczykom, wygrywając całkiem 16:9 pierwszą arenę. 

CZYTAJ TAKŻE: Xayoo złamał nos po pierwszym sparingu! DRASTYCZNE ZDJĘCIE

Najwięcej z przekroju całego starcia działo się na Overpassie. Arenę tę można określić mianem tej, na której triumfowali antyterroryści. ENCE zainkasowało na swoje konto dziesięć punktów. Trzeba się zgodzić, że to przyzwoita zaliczka, jednakże jej potencjał nie został wykorzystany poprzez wielki przestój w ataku. Organizacja z Finlandii nie zaprezentowała po stronie terrorystów niczego, przez co Martin “stavn” Lund i jego koledzy mieli autostradę do trzeciej mapy. Zespół ze Skandynawii triumfował na tym obiekcie rezultatem 16:13.

O kwestii awansu do finału musiał przesądzić Mirage. Dobrze zdajemy sobie z tego sprawę, że podopieczni Eetu “sAwa” Sahy świetnie sobie radzą na tej lokacji i nie inaczej było dziś. Heroic nie było w stanie zrobić niczego i mimo wygrania pistoletówki po przerwie w obronie i tak gładko przegrało do pięciu. 

ENCE 2:1 Heroic – Ancient 16:9, Overpass 13:16, Mirage 16:5

Więcej informacji na temat rywalizacji BLAST Premier Spring Showdown Europe 2022 znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.