Respawn.pl

Sensacja IEM Katowice 2023 uzupełnia skład – wiemy kto zastąpi Sk0ra w IHC!

Autor: Maks Bartosik
Hasteka IHC

Mongolska organizacja IHC ogłosiła w tym tygodniu zakontraktowanie nowego gracza, który zajmie miejsce Sk0ra w składzie. Jest nim Chinguun “hasteka” Bayarma!

IHC znalazło się na ustach całego świata na początku roku, gdy mongolska formacja sprawiła niemałą sensację podczas IEM Katowice. Mongolscy gracze wyeliminowali wtedy FURIA i Cloud 9, co było naprawdę świetnym wyczynem. Później IHC zanotowało nienajgorszy występ podczas finałów siedemnastego sezonu ESL Pro League, jednak po nich doszło do nieoczekiwanej zmiany.

IHC traci gracza po odpadnięciu z ESL Pro League S17!

Z zespołem pożegnał się Tengis “sk0R” Batjargal. Zmiana ta była o tyle nieoczekiwana, że sam zawodnik się jej nie spodziewał i jak informował, rozstanie z zespołem nie było zainicjowane przez niego. Przez prawie trzy tygodnie nie było jasne, kto w sześcioosobowym składzie zajmie miejsce 20-letniego rifflera. Aż do tego tygodnia, gdy w końcu poznaliśmy nową twarz w IHC.

A jest nią Chinguun “hasteka” Bayarmaa – 24-letni riffler, który ostatnio występował w Clutch Gaming. Wcześniej reprezentował również barwy takich zespołów jak D13, Born In Mongolia czy Checkmate. Na pierwszy turniej w barwach nowego zespołu nie będzie musiał długo czekać – już wkrótce IHC powalczy na azjatyckim RMR o awans na Majora w Paryżu.

Skład IHC po dołączeniu hasteki prezentuje się następująco:

Mongolia Garidmagnai “⁠bLitz⁠ Byambasuren
Mongolia Sodbayar “⁠Techno⁠ Munkhbold
Mongolia Tuvshintugs “⁠Annihilation⁠ Nyamdorj
Mongolia Baatarkhuu “⁠Bart4k⁠ Batbold
Mongolia Bat-Enkh “⁠kabal⁠ Batbayar

Mongolia Chinguun “hasteka” Bayarmaa

Mongolia Erdenedalai “⁠maaRaa⁠ Bayanbat (trener)