Respawn.pl

SENSACJA! Liquid wyrzuca Heroic z ESL Pro League

Autor: Krzysztof Sarna

Znamy już wszystkich uczestników ćwierćfinałów piętnastego sezonu ESL Pro League. W drugim dniu pierwszej rundy play-offów doszło do wielkiej sensacji, ponieważ Team Liquid pokonał Heroic i tym samym wyrzucił Duńczyków z dalszej walki o mistrzostwo EPL-a.

Szczerze mówiąc, mało kto spodziewałby się, że to właśnie Team Liquid będzie lepszy w starciu z Heroic. W praktyce tak jednak wyszło, a to oznacza, że piąta siła świata żegna się z turniejem w Niemczech, podczas gdy TL już jutro powalczy o półfinał.

CZYTAJ TAKŻE: Kasix trzeci miesiąc z rzędu nie ma sobie równych na Twitchu!

W dalszej części fazy play-off piętnastego sezonu ESL Pro League nie ujrzymy Entropiq, które po trzech mapach zostało wyeliminowane przez Astralis. Już na samym starcie trzeba przyznać, że starcie stało na bardzo wysokim poziomie. Co więcej – na każdej z aren obserwowaliśmy minimum komplet punktów. Tak więc same zawody rozpoczęły się od Nuke’a, którego zainicjowali gracze ze Skandynawii. Ekipa z regionu CIS dobrze spisała się w grze po stronie antyterrorystów, wygrywając dziewięć rund (9:6). Po przerwie Entropiq radziło sobie również dobrze, ponieważ powiększyło swoją przewagę do pięciu oczek (12:7). W dalszej części tej lokacji to jednak Astralis radziło sobie lepiej, czego potwierdzeniem jest wygrana 16:14. Drugi obiekt zmagań to Vertigo. Do pewnego czasu lepiej radzili sobie Benjamin “blameF” Bremer i jego kompani, którzy wygrywali 10:7. Duńczycy przy tym stanie jednak usnęli, czego konsekwencją były cztery punkty mapowe dla organizacji z Czech (15:11). Rywalizacja nie zakończyła się mimo wszystko w regulaminowym czasie, ponieważ dziewiąta ekipa świata doprowadziła do dogrywki, ale w niej nie miała żadnych argumentów. Overpass to plan, który rozstrzygał o awansie do ćwierćfinału. Wyśmienicie rozpoczęli go Duńczycy, którzy wygrywali w szczytowym momencie 12:5. Ponownie zabrakło zacięcia po stronie podopiecznych Martina “trace’a” Heldta, którzy roztrwonili przewagę i ulegali nawet 13:14. Finalnie jednakże to oni byli górą, triumfując 16:14. W ćwierćfinale Kristian “k0nfig” Wienecke i jego koledzy spotkają się z FURIĄ. 

W drugiej potyczce doszło do wielkiej niespodzianki, ponieważ Heroic przegrało i to na dwóch mapach z Teamem Liquid. Duńczycy nie zaprezentowali niczego szczególnego w tym starciu. Rozpoczęli je od przegranej na Ancient do dziewięciu. Na Vertigo było, prawie że podobnie, ponieważ organizacja zza oceanu wygrała rezultatem 16:10. Jonathan “EliGE” Jablonowski i jego koledzy już jutro zagrają w ćwierćfinale z Ninjas in Pyjamas.

Środowe wyniki spotkań piętnastego sezonu ESL Pro League prezentują się następująco:

Entropiq 1:2 Astralis – Nuke 14:16, Vertigo 19:15, Overpass 14:16

Heroic 0:2 Team Liquid – Ancient 9:16, Vertigo 10:16

Więcej informacji na temat piętnastego sezonu ESL Pro League znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.