Respawn.pl

sh1ro nie jest już graczem Cloud9

Autor: Krzysztof Sarna
sh1ro

Ruchom kadrowym na scenie Counter-Strike’a nie ma końca. Zgodnie z pogłoskami okręt Cloud9 opuścił Dmitry “sh1ro” Sokolov. Organizacja ze Stanów Zjednoczonych nie pozostaje jednak osłabiona, wszak na swoim pokładzie posiada komplet. Wszystko za sprawą niedawnego zakontraktowania nowego gracza.

Drogi sh1ro i Cloud9 rozeszły się

Rywalizacja w CS-ie nie kończy się na meczach na serwerze. Trwa ona w najlepsze również podczas okienek transferowych, a także poza nimi, kiedy włodarze organizacji wraz ze sztabami troją się i troją, poszukując dla siebie najlepszych konfiguracji zawodników. Cloud9 na początku lutego zatrudniło Kirilla “Boombl4” Mikhaylova. To zatem wiązało się z faktem, że w C9 znajdowało się sześciu graczy, tak więc któryś z nich musiał opuścić ekipę. Finalnie obóz opuścił sh1ro.

Na dobrą sprawę sama decyzja przez Rosjanina została podjęta o wiele wcześniej, bo pod koniec października. Finalnie Sokolov częścią Cloud9 był przez dwadzieścia miesięcy. Zawodnik z regionu CIS dołączył do C9 dokładnie 24 kwietnia ubiegłego roku i w wyjściowej piątce rywalizował do 26 października 2023 roku. Od tamtego momentu siedział na ławce rezerwowych. Summa summarum swoje przez niecałe dwa lata osiągnął, bo zdobył mistrzostwo IEM Dallas, BetBoom Playlist. Urbanistic oraz Brazy Party. 

CZYTAJ TAKŻE: TaZ: Niektórzy gracze mówili o siuhym, że jest toksyczny

22-latek bezrobotny jednak nie pozostanie, ponieważ wedle pogłosek dołączy on do Teamu Spirit. Na oficjalne potwierdzenie należy jednak zaczekać, ale wydaje się, że sam komunikat to zaledwie kwestia czasu. Również i Cloud9 nie pozostanie bez piątego gracza, wszak 2 listopada zakontraktowany został Boombl4. To właśnie były zawodnik 1win zastępować będzie 22-latka. 

Skład Cloud9 prezentuje się aktualnie następująco:

  • Abay “⁠HObbit⁠” Khassenov
  • Denis “⁠electroNic⁠” Sharipov
  • Ilya “⁠Perfecto⁠” Zalutskiy
  • Sergey “⁠Ax1Le⁠” Rykhtorov
  • Kirill “⁠Boombl4⁠” Mikhailov
  • Konstantin “⁠groove⁠” Pikiner – trener