Respawn.pl

sh1ro wyróżniony MVP Intel Extreme Masters Katowice 2021

Autor: Krzysztof Sarna

IEM Katowice 2021 już kilkanaście godzin za nami, ale nie wszystko jeszcze zostało powiedziane. Chociażby to, że najlepszym zawodnikiem całego turnieju został uznany Dmitry “sh1ro” Sokolov.

Gambit Esports dokonało czegoś wręcz niemożliwego, wygrywając tegoroczne zawody. Formacja wywodząca się z regionu CIS na przestrzeni czasu zaprezentowała niesamowity progres, a przy tym napisała niesamowitą historię. Wystarczy tylko przypomnieć, że ekipa ta przygodę z katowickim turniejem zaczynała jeszcze w fazie Play-In. W dużej mierze do sukcesu całego zespołu przyczynił się sh1ro, który otrzymał tytuł MVP.

A więc jak prezentował się Rosjanin? A no kapitalnie. Już na samym starcie trzeba powiedzieć, że dla dziewiętnastolatka to pierwsze takie wyróżnienie w karierze. Na siedemnaście rozegranych map tylko dwa razy zanotował rating na poziomie 0.91, a miało to miejsce na Overpassie. Z kolei ogólna ocena za cały turniej wynosi 1.27. sh1ro również niesamowicie prezentował się w clutchach, bo tych wygrał aż dziewiętnaście. Jest to taka sama liczba na wielkim turnieju, którą osiągnął Aleksandr “s1mple” Kostyliev. 

Sokolov również najrzadziej upadał na ziemię, ponieważ 0,48 na rundę. Jeśli mówimy także o stosunku zabójstw do zgonów, to ten wynosi 111 na plusie. 

Wszystkie niezbędne informacje o Intel Extreme Masters Katowice 2021 znajdziecie pod tym odnośnikiem.