Respawn.pl

siuhy i spółka lepsi od FaZe! kRaSnaL melduje się w ćwierćfinale ESL Pro League

Autor: Krzysztof Sarna
siuhy

Znamy już pełną obsadę ćwierćfinałów osiemnastego sezonu ESL Pro League. Doszło do sporej niespodzianki, ponieważ Kamil “siuhy” Szkaradek i jego koledzy z MOUZ pokonali podopiecznych Filipa “NEO” Kubskiego z FaZe Clanu. W ostatnim meczu drugiej rundy etapu pucharowego Monte pokonało Complexity, co oznacza, że w ćwierćfinale zagra także Szymon “kRaSnaL” Mrozek i jego kompani.

siuhy i kRaSnaL zagrają w ćwierćfinale

Sporym zaskoczeniem okazało się zwycięstwo MOUZ  w meczu z FaZe Clanem. Tym bardziej przecież, że “Myszy” potrzebowały do tej wygranej tylko dwóch map. Co więcej – organizacja zza naszej zachodniej granicy nie musiała się przesadnie wysilać, ponieważ pierwszą mapę, którą był Mirage, wygrała do dziesięciu. Żeby tego było mało, jeszcze gładziej poszło na Inferno, na którym FaZe wygrało zaledwie pięć odsłon. Tym samym szósta siła świata została wyeliminowana z turnieju przez jedenastą. siuhy i jego koledzy zagrają w ćwierćfinale przeciwko G2 Esports.

CZYTAJ TAKŻE: TO SIĘ DZIEJE! PREMIERA CS2 I KONKRETNY TRAILER

kRaSnaL i jego Monte także w najlepszej ósemce

Monte nie uniknęło przebojów w swoim meczu z Complexity Gaming. To głównie z uwagi na premierę CS2, która miała miejsca, co też wiązało się z wcześniejszym wyłączeniem serwerów. W praktyce spotkanie, które wystartowało o godzinie 19:50, skończyło się 30 minut po północy. Wybornie jednak rozpoczęło się ono dla ukraińskiej organizacji. W głównej roli obserwować mogliśmy właśnie kRaSnaLa, który w drugiej rundzie pistoletowej wykręcił ace’a przy użyciu dwóch beret. W praktyce organizacja zza naszej wschodniej granicy triumfowała 16;7. CoL nie złożyło jednak broni i udanie zrewanżowało się na Overpassie, wygrywając go 16:9. O wszystkim przesądził Anubis, na którym walki nie brakowało, a wręcz było jej najwięcej na przestrzeni całego starcia. Mrozek i jego kompani po upływie 28 rund okazali się lepsi i awansowali do ćwierćfinału CS-owej Ligi Mistrzów, w którym zmierzą się z Teamem Vitality. 

Wyniki drugiej serii środowych spotkań drugiej rundy fazy play-off osiemnastego sezonu ESL Pro League prezentują się następująco:

FaZe Clan 0:2 MOUZ – Mirage 10:16, Inferno 5:16

Monte 2:1 Complexity Gaming – Ancient 16:7, Overpass 9:16, Anubis 16:12

Osiemnasty sezon ESL Pro League potrwa do 1 października. Łączna pula nagród całego wydarzenia to 850 tysięcy dolarów. Do najlepszej formacji powędruje $200 000. Ponadto mistrzowie zagrają na BLAST Premier World Final 2023 oraz IEM Katowice 2024.