Respawn.pl

Siuhy i spółka o krok od wygrania Majora – został tylko jeden rywal!

Autor: Maks Bartosik
siuhy

Już dzisiaj czeka nas wielki finał ostatniego turnieju rangi Major w CS:GO. Vitality zmierzy się w nim z GamerLegion, którego prowadzącym jest nasz rodak – Siuhy.

Wielki finał Majora w Paryżu rozpocznie się już za kilka godzin. O godzinie 17:00 na główną scenę w paryskiej Accor Arena wyjdą reprezentanci Vitality oraz GamerLegion, by powalczyć o najważniejszy puchar w świecie Counter-Strike’a. Puchar o tyle wyjątkowy, że jest to ostatni Major w edycji Global Offensive.

Siuhy i spółka największym underdogiem turnieju

Oba zespoły mają za sobą ciężką drogę, jednak to GamerLegion pokonało zdecydowanie mocniejszych rywali. Siuhy i spółka po tym jak w ćwierćfinałach rozprawili się z Monte, w półfinale musieli stawić czoła vicemistrzom z Rio – Heroic. Europejski skład ku zaskoczeniu wszystkich zdołał odwrócić losy spotkania i pokonać jedną z najlepszych drużyn CS:GO na świecie, awansując do wielkiego finału.

Zywoo triumfuje na własnej ziemi?

Z kolei Vitality trafiło na teoretycznie najłatwiejszą możliwą drabinkę. Francusko-duńska formacja w 1/4 finału trafiła na Into The Breach, z którym bez większych problemów rozprawili się 2:0. Natomiast w wczorajszym półfinale Zywoo i spółka po zaciętym spotkaniu okazali się lepsi od Apeks i bez straty mapy awansowali do finału ostatniego Majora w CS:GO.

H2H

Obie formacje w obecnych składach mierzyły się zaledwie raz. Było to podczas IEM Major Rio 2022, gdy Vitality i GamerLegion trafiły na siebie w drugiej rundzie fazy pretendentów. Wtedy w spotkaniu rozgrywanym na Vertigo lepsi okazali się być zawodnicy GamerLegion, którzy wygrali 16:10.

Finał BLAST.tv Major Paris 2023 – gdzie transmisja?

Wielki finał BLAST.tv Major Paris 2023 rozpocznie się o godzinie 17:00. GamerLegion i Vitality zmierzą się ze sobą w formacie Best Of Three, a zwycięzca oprócz rzecz jasna trofeum, otrzyma także 500 tysięcy dolarów nagrody i przepustkę na IEM Cologne 2023 i BLAST World Finals 2023. Polskojęzyczną transmisję z wielkiego finału, w którym Siuhy powalczy o triumf w najważniejszym turnieju CS:GO znajdziecie na kanale Twitch Piotra “Izak” Skowyrskiego, na który traficie klikając tu.

Relację z BLAST Paris Major znajdziecie tutaj.

Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań Majora w Paryżu można oglądać na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji jest GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

Komentatorzy MajorPartnerami polskiej transmisji z Majora w Paryżu są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje z Majora skomentuje gwiazdorska obsada rodzimych komentatorów w tym między innymi: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec czy Piotr Dumanowski, znany komentator sportowy. Ponadto transmisja na kanale Piotra Skowyrskiego zostanie wzbogacona o analizę w której zobaczymy między innymi Kubę “KubiK” Kubiaka, Janusza “Snax” Pogorzelskiego, Dominika ‘Gruby’ Świderskiego. czy Michalinę “Młoda” Chudzińską.

Materiał powstał przy współpracy z WE!RE Fantasy.