Respawn.pl

siuhy pewnie melduje się w finale CS Asia Championships

Autor: Krzysztof Sarna

Poznaliśmy najlepszą czwórkę drużyn turnieju CS Asia Championships. Kamil “siuhy” Szkaradek i jego koledzy z MOUZ pewnie przebrnęli przez etap ćwierćfinału i tym samym już jutro czekać ich będzie przeprawa o finał i ewentualnie decydujące starcie. Natomiast w drugiej “ćwiartce” lepsze okazało się ENCE.

siuhy w półfinale CS Asia Championships

“Myszy” bardzo, ale to bardzo pewnie przebrnęły przez ćwierćfinał. Były faworytem spotkania z Lynn Vision i w praktyce okazało się, że wcale nie była to błędna, a jak najbardziej zasłużona teza. Organizacja z Niemiec swój koncert rozpoczęła na wybranym przez Chińczyków Overpassie. Mimo że to Azjaci wygrali dwie pierwsze rundy i prowadzili 2:0, tak z rundy na rundę gasnęli i nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, w konsekwencji przegrywając całą arenę do… trzech! Z kolei na Inferno wybranym przez siuhego i spółkę Lynn Vision ponownie prowadziło 2:0, ale w pierwszej części przegrało 3:9. Co ciekawe, po zmianie stron Lizhi “Starry” Ye i jego koledzy zdobyli cztery oczka z rzędu i łapali już konakt z MOUZ (7:9). Wicelider światowego rankingu HLTV odpowiedział tym samym i zarazem zamknął spotkanie, mimo, że na Inferno nie wygrał ani jednej rundy pistoletowej. MOUZ o finał zagra jutro przeciwko Astralis. 

CZYTAJ TAKŻE: Lionel Messi inwestuje w organizację esportową!

dycha może być dumny

Mimo że w Chinach wraz z ENCE brakuje Pawła “dychy” Dychy, tak Polak może być dumny ze swoich kolegów i zastępującego go Vladana “VLDN-a” Radevicia. Organizacja z Finlandii objęła prowadzenie w meczu po tym, jak wygrała Nuke’a do ośmiu, ale nie spuszczające z tonu Ninjas in Pyjamas odpowiedziało wygraną na Overpassie tym samym wynikiem. O końcowym triumfie przesądził Ancient, na którym to “Ośmiornice” wygrały 13:6. W jutrzejszym półfinale spotkają się z FaZe Clanem. 

Wyniki sobotnich ćwierćfinałów CS Asia Championships 2023 prezentują się następująco:

Lynn Vision 0:2 MOUZ – Overpass 3:13, Inferno 7:13

ENCE 2:1 Ninjas in Pyjamas – Nuke 13:8, Overpass 8:13, Ancient 13:6

CS Asia Championships to turniej rozgrywany w Szanghaju w dniach 8-12 listopada. Wystartowało w nim w sumie osiem drużyn. Łączna pula nagród to pół miliona. Najlepszy zespół zainkasuje czek na połowę tej kwoty.