Respawn.pl

siuhy także gra dalej w ESL Pro League; 9z zaskakuje i wygrywa z Virtus.pro

Autor: Krzysztof Sarna

To był świetny wtorek w wykonaniu dwóch Polaków w pierwszym dniu fazy play-off osiemnastego sezonu ESL Pro League, który dobiegł końca. Kamil “siuhy” Szkaradek dołączył do Szymona “kRaSnaLa” Mrozka z Monte i awansował wraz ze swoimi kompanami z MOUZ do drugiej rundy play-offów. Tym samym na placu boju na Malcie nadal jest czterech Polaków. 

siuhy i wtorkowa przebieżka

MOUZ we wtorek nie musiało się specjalnie wysilać w konfrontacji z FURIĄ. Organizacja z Niemiec zmiażdżyła, przejechała, a wręcz zdominowała FURIĘ. “Myszy” nie pozostawiły suchej nitki na rywalach z Brazylii, wygrywając przeciwko nim 16:5 na Nuke’u oraz 16:4 na Mirage’u. Niekoniecznie porażka, a styl, w jakim uległa drużyna z Kraju Kawy jasno sugeruje, że ostatni okres jest po prostu słaby w jej wykonaniu mierny. Natomiast Szkaradek i jego koledzy zagrają jutro o ćwierćfinał z FaZe Clanem. 

CZYTAJ TAKŻE: 9INE wypada z najlepszej dwudziestki rankingu HLTV

Kolejna niespodzianka

W pierwszej serii wtorkowych spotkań doszło do niespodzianki. Przypomnijmy, że Eternal Fire pokonało 2:0 Astralis. Również i wieczorem miała miejsce sensacja. Słabiej położone w światowym rankingu HLTV 9z wygrało z Virtus.pro. Spotkanie stało na wysokim poziomie,  o czym świadczą wyniki poszczególnych map. “Niedźwiedzie” na Mirage’u przegrywały 12:15, ale jeszcze zdołały skorygować wynik. Finalnie w regulaminowym czasie gry, lepsza okazała się 24. siła świata. Organizacja z Rosji wygrała Inferno 16:10 i doprowadziła do wyrównania w meczu. Na Overpassie w końcówce doszło do podobnej sytuacji jak na arenie numer jeden. VP ulegało 11:15, by złapać kontakt. Jednak raz jeszcze 9z postawiło kropkę nad “i”, dzięki czemu już jutro zagra przeciwko Movistar Riders o awans do ćwierćfinału CS-owej Ligi Mistrzów.

Wyniki drugiej serii wtorkowych spotkań pierwszej fazy play-off osiemnastego sezonu ESL Pro League prezentują się następująco:

MOUZ 2:0 FURIA – Nuke 16:5, Mirage 16:4 

Virtus.pro 1:2 9z – Mirage 14:16, Inferno 16:10, Overpass 14:16

Osiemnasty sezon ESL Pro League potrwa do 1 października. Łączna pula nagród całego wydarzenia to 850 tysięcy dolarów. Do najlepszej formacji powędruje $200 000. Ponadto mistrzowie zagrają na BLAST Premier World Final 2023 oraz IEM Katowice 2024.