Respawn.pl

siuhy w play-offach ESL Pro League! kRaSnaL nadal walczy

Autor: Krzysztof Sarna

Przedostatni dzień zmagań w grupie B osiemnastego sezonu ESL Pro League za nami. Ten okazał się ponownie dobry dla polskich zawodników. Kamil “siuhy” Szkaradek i jego koledzy z MOUZ przypieczętowali awans do fazy play-off. Natomiast Szymon “kRaSnaL” Mrozek i spółka z Monte wyeliminowali Heroic i już jutro zagrają w decydującym meczu o awans.

siuhy trzecim Polakiem w fazie play-off CS-owej Ligi Mistrzów

Szkaradek okazał się trzecim Polakiem, który zagra w fazie play-off osiemnastego sezonu ESL Pro League. Co ciekawe poprzedni Rodacy także awansowali z grupy B – Paweł “dycha” Dycha i Mateusz “mantuu” Wilczewski. W grze jest jeszcze Szymon “kRaSnaL” Mrozek, który już jutro zagra decydujący bój o być albo nie być. Jeśli chodzi o “Myszy” to te pokonały na dwóch mapach MIBR. Pierwsza, wybrana przez graczy z Kraju Kawy, a więc Vertigo była dość wyrównana. Mimo lepszej sytuacji w końcówce w wykonaniu Made in Brazil to organizacja z Niemiec nie złożyła broni i wygrała jeszcze w regulaminowym czasie gry. Natomiast Inferno to koncertowa gra jedenastej ekipy globu, która triumfowała do pięciu. 

CZYTAJ TAKŻE: 9INE wyżej w rankingu HLTV, a ORKS to druga siła Polski

Evil Geniuses w decydującym meczu o ósme miejsce pokonało 2:0 Rooster i tym samym nadal jest w grze o play-offy. Ekipa z Australii nie miała przesadnie czego szukać, przegrywając kolejno do sześciu na Mirage’u i dziesięciu na Nuke’u. EG zagra jutro z MIBR o siódme miejsce. Wygrany tego pojedynku zagra z Monte o czwarte miejsce, którego zajęcie wiązać się będzie z występem w fazie play-off.

CZYTAJ TAKŻE: Jak zwiększyć FPS w CS2? Najlepsze ustawienia!

Monte zostawiło Heroic za burtą osiemnastej odsłony EPL-a. Mrozek i jego kompani potrzebowali trzech mapy, by postawić kropkę nad “i”, chociaż mogli zamknąć to spotkanie już na drugiej arenie. Organizacja z Ukrainy objęła prowadzenie poprzez wygraną na Mirage’u do dziesięciu. Na Overpassie kRaSnaL i spółka prowadzili 15:10, czy też w dogrywce 20:19, ale przegrali trzy kolejne odsłony i musieli swojej okazji szukać na Ancient. I znaleźli, wygrywając go do dziesięciu. Heroic rozegrało bardzo rozczarowująco w bieżącej edycji ESL Pro League, wygrywając tylko pierwsze spotkanie z Rooster. Nie tylko trzy porażki, ale także brak play-offów jest wielkim zaskoczeniem w wykonaniu drugiej drużyny światowego rankingu HLTV. 

Sobotnie wyniki grupy B osiemnastego sezonu ESL Pro League prezentują się następująco:

Rooster 0:2 Evil Geniuses – Mirage 6:16, Nuke 10:16

MIBR 0:2 MOUZ – Vertigo 14:16, Inferno 5:16

Monte 2:1 Heroic – Mirage 16:10, Overpass 20:22, Ancient 16:10