Respawn.pl

Siuhy wyróżniony przez HLTV! Polak wśród TOP 5 graczy Majora!

Autor: Maks Bartosik

Podsumowań BLAST.tv Major Paris 2023 ciąg dalszy. Portal HLTV.org podzielił się dzisiaj swoją piątką najlepszych zawodników ostatniego Majora w CS:GO. Jednym z wyróżnionych jest Polak – Kamil “Siuhy” Szkaradek!

Tak samo jak przy okazji wyboru najlepszej piątki 2022 roku, portal HLTV postanowił swoje wybory podzielić na kategorie. Jest ich pięć: Anchor, Snajper, Opener, Closer oraz IGL. Każda z nich odpowiada roli zawodnika na serwerze.

Tytuł kotwicy otrzymał zawodnik, który zdaniem HLTV radził sobie najlepiej jako support po stronie broniącej. Jest nim zawodnik Liquid– Keith “⁠NAF⁠ Markovic. Z kolei jeśli chodzi o najlepszego snajpera, to tutaj nie ma żadnego zaskoczenia. Tytuł ten otrzymał MVP BLAST.tv Major Paris 2023 – Mathieu “⁠ZywOo⁠ Herbaut.

Najlepszym zawodnikiem w kategorii “Closer” został wybrany klubowy kolega ZywOo – Lotan “⁠Spinx⁠ Giladi. Zdaniem HLTV, Izraelczyk był najlepszym graczem po stronie broniącej i jednym z architektów końcowego sukcesu Vitality.

Tytuł Openera, czyli najlepszego entryfragera przypadł Mihaiowi ‘iM‘ Ivanowi z GamerLegion. Rumuński gracz błysnął w Paryżu i był najjaśniejszym punktem w europejskim składzie, a jego statystyki, w tym rating 1.35 tylko potwierdza, że Rumun był kluczowym zawodnikiem GamerLegion.

Siuhy najlepszym prowadzącym Majora!

I na koniec najprzyjemniejsza wiadomość. Najlepszym In Game Leaderem podczas BLAST.tv Major Paris 2023 został wybrany nasz rodak – Kamil “Siuhy” Szkaradek. Polski prowadzący wprowadził GamerLegion do wielkiego finału ostatniego Majora w CS:GO, przy okazji prezentując się solidnie pod względem statystyk indywidualnych. Siuhy swoim występem w Paryżu wzbudził zainteresowanie wielu zespołów z czołówki, w tym G2 Esports, które widzi w nim następcę Hooxiego.