Respawn.pl

Sjuush i Teses utarli nosa Jabbiemu i Stavnovi, Eternal Fire przejechało się po BetBoom w pierwszych meczach IEM Katowice 2024

Autor: Maks Bartosik

Za nami dwa pierwsze mecze fazy Play-In IEM Katowice 2024! Astralis mierzyło się z Heroic, a Eternal Fire podejmowało BetBoom Team.

Naszą relację rozpoczniemy od meczu pomiędzy Heroic i Astralis, który skończył się jako pierwszy. I co ciekawe, powodem tego nie była szybka przejażdżka po rywalach, a problemy techniczne w meczu Eternal Fire i BetBoom Team. Ale zacznijmy od początku…

Astralis vs Heroic

Duńsko-duńskie starcie rozgrywane było na Mirage, który Astralis rozpoczęło po stronie broniącej. Początek meczu w wykonaniu Device’a i spółki nie należał do najlepszych, bowiem zaczęli od przegrania czterech rund. Jednak w piątej rundzie nastąpiło przebudzenie Astralis i powoli odrabiali straty, by finalnie wyjść na prowadzenie 7:5.

Po zmianie stron Heroic błyskawicznie doprowadziło do remisu 7:7, ale po chwili nadeszła odpowiedź ze strony Astralis. Ta jednak zdała się na nic, bo Sjuush i spółka szybko dorzucili na swoje konto pięć rund z rzędu, wychodząc na prowadzenie 12:8. Astralis musiało bronić czterech punktów meczowych, jednak finalnie udało im się wybronić tylko trzy i to Heroic rozpoczęło IEM Katowice 2024 od zwycięstwa.

Eternal Fire vs BetBoom Team

A skoro rozprawiliśmy się z duńskimi derbami, to wróćmy na chwilę do meczu pomiędzy Eternal Fire i BetBoom. Na chwilę, bo ten mecz był naprawdę szybki. Eternal Fire wygrało rundę pistoletową, BetBoom po chwili odpowiedział, a potem zobaczyliśmy dwanaście rund z rzędu wygranych przez Turków. No i w sumie to tyle jeśli chodzi o te starcie.