Respawn.pl

Skład Valoranta we Fnatic zdekompletowany! Dwóch graczy poza formacją

Autor: Marcin Kapusta

Skład Valoranta we Fnatic uszczuplił się o dwóch graczy po tragicznym występie na VCT Masters Stage 1!

Zakończenie współpracy z Martinem “Magnumem” Peňkovem i Andreyem “BraveAF-em” Gorchakovem nastąpiło po druzgocącym występie Fnatic na VALORANT Champions Tour Masters w Reykjaviku. Drużyna nie zdołała wyjść z fazy grupowej wydarzenia, przegrywając z Ninjas in Pyjamas oraz ZETA DIVISION.

Podjęliśmy decyzję o przeniesieniu Martina “Magnuma” Peňkova na rezerwę. Magnum to solidny gracz, który pomógł nam osiągnąć wiele wspaniałych rzeczy w ciągu ostatniego roku. Jego taktyki i nierównany zmysł gry czynią go jednym z najlepszych lurkerów na scenie. Niemniej po przeanalizowaniu jego ostatnich występów okazało się, że musimy mieć w drużynie więcej stałej siły ognia. Aby to ułatwić, Boaster będzie od teraz pełnił rolę supporta, a Mistic przejdzie do bardziej elastycznej roli. Uważamy, że pomoże to Misticowi rozwinąć się jeszcze bardziej, a drużynie zapewni przyszły rozwój i ukształtowanie.” – skomentował menadżer zespołu, Colin Johnson.

20-letni Czech dołączył do brytyjskiej organizacji na początku kwietnia 2021 roku, wchodząc w buty Kostasa “tsacka” Theodoropoulosa. Utożsamiając się z czarno-pomarańczowym trykotem, zwyciężył m.in. VCT Europe Stage 2 Challengers 2, wywalczył wicemistrzostwo VCT Stage 2 Masters Reyjkavik oraz dotarł do półfinału pierwszych Mistrzostw Świata.

Fnatic podjęło decyzję o przeniesieniu mnie na rezerwę. Mieliśmy kilka wzlotów i upadków, ale uważam, że był to najlepszy rok w moim życiu. Dziękuje organizacji za danie mi tej szansy. Poznałem wielu miłych ludzi i zdobyłem cenne doświadczenie. Życzę chłopakom wszystkiego najlepszego i mam nadzieję, że ta decyzja przybliży ich do upragnionego trofeum. A co do mnie – czuje się zmotywowany bardziej niż kiedykolwiek i nie poddam się, dopóki nie podniosę trofeum.” – oświadczył Magnum za pośrednictwem wpisu na TwitLongerze.

BraveAF zwolniony z kontraktu

Angaż w składzie stracił również Andrey “BraveAF” Gorchakov, który dołączył do Fnatic na początku bieżącego roku na okres próbny. Niemniej po zaledwie dwóch miesiącach został zawieszony przez organizację za skandaliczne słowa o inwazji Rosji na Ukrainę.

Zastanawialiśmy się, jak możemy zachować posadę BraveAF’a w składzie, ale z czasem zdaliśmy sobie sprawę, że niestety jego pozycja jest niemożliwa do utrzymania. Powodem są problemy logistyczne i obecna sytuacja polityczna. Dlatego też nasze drogi rozejdą się oficjalnie 1 maja. Ponadto jako organizacja podjęliśmy krok, aby oddać mu część pieniędzy z turnieju Challengers, aby zapewnić mu zastrzyk finansowy  w najbliższej przyszłości. Gdyby istniał świat, w którym moglibyśmy kontynuować z nim współpracę, zrobilibyśmy to, ale niestety nie było to możliwe.” – oznajmił Colin Johnson.

Aktualny skład Fnatic wygląda następująco:

  • Wielka Brytania Jake “Boaster” Howlett
  • Wielka Brytania James “Mistic” Orf
  • Finlandia Nikita “Derke” Sirmitev
  • Wielka Brytania Jacob “mini” Haris (trener)