Respawn.pl

Strona główna » Skradziono konto warte 2 miliony dolarów. Uważajcie na ten sposób złodziei

Skradziono konto warte 2 miliony dolarów. Uważajcie na ten sposób złodziei

Autor: Aleksander Kurcoń
Steam

Jedno z największych kont na Steamie pod względem ekwipunku do CS:GO właśnie skradziono. Użytkownik, który zbierał drogie przedmioty, stracił ponad 2 miliony dolarów.

W poniedziałek pojawiła się informacja o potężnej kradzieży na Steamie. HFB stracił swoje konto, na którym posiadał drogocenne przedmioty do CS:GO. W jego ekwipunku znajdowały się absolutnie legendarne rzeczy – 7 AWP Dragon Lore w wersji pamiątkowej, karambity blue gems.

Na rynku szybko zaczęły się pojawiać skiny z konta, co szybko zauważyli handlarze. Na Twitterze chociażby ktoś oferował sprzedaż AK47 Stattrack Redline z 4 naklejkami iBUYPOWER HOLO. Według najnowszych informacji, połowa ekwipunku została szybko sprzedana, druga zaś trafiła na konto złodzieja.

Jak doszło do kradzieży i czy tak bogaty użytkownik nie potrafił zapewnić sobie podstawowej ochrony konta? Nic z tych rzeczy. Na pytanie zadane przez ropza na Twitterze odpowiedziała jedna osoba, która opisała ciekawy sposób złodziei. Według niej wystarczy znać nazwę użytkownika, a następnie wysłać na to konto pieniądze. Następnie należy zgłosić się do supportu Steama i potwierdzić, że to twoje konto. Wtedy Steam udzieli ci dostępu do konta, bo support uzna, że nawet niewielka wpłata pieniędzy jest wystarczającym dowodem.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Znamy kwotę wykupu degstera? Cena poraża!

Nie jest potwierdzone, że właśnie tak skradziono konto HFB, ale warto znać ten sposób. Pojawia się pytanie – jak zatem przelać pieniądze na konto bez uprzedniego zalogowania? Otóż okazuje się, że istnieje sposób na doładowanie konta jedynie znając nazwę użytkownika. Sposób ten nazywa się “kiosk steam fund”.