Respawn.pl

snatchie oraz SZPERO zdecydowali się opuścić Wisłę Kraków?

Autor: Krzysztof Sarna

Bardzo ciekawe informacje opłynęły polskie środowisko Counter-Strike’a: Global Offensive w niedzielne popołudnie. Szufla na polskiej scenie wydaje się dopiero rozkręcać, a skład krakowskiej Wisły może przejść prawdziwe roszady. Z organizacją mieli się pożegnać już Michał “snatchie” Rudzki oraz Grzegorz “SZPERO” Dziamałek. 

Wszyscy liczyliśmy się z tym, że na scenie CS:GO po zakończonym PGL Majorze w Antwerpii dojdzie do kolejnej szufli. Liczyliśmy się z nią przede wszystkim w odniesieniu do zagranicznych organizacji, aczkolwiek nad Wisłą również doszło już do kilku przetasowań. Jednak niedzielna informacja, wedle której snatchie oraz SZPERO pożegnali się już z Wisłą All iN! Games Kraków wywołały niemałe zdziwienie. 

Według doniesień Polish Leaks – Rudzki oraz Dziamałek zdecydowali się na opuszczenie Białej Gwiazdy. Na tym jednak nie zakończyły się plotki, ponieważ PL zakomunikowało, że na bieżącą chwilę nieznana jest przyszłość reszty zawodników. 

CZYTAJ TAKŻE: Heroic nie zagra na IEM Dallas! Znamy zastępczą drużynę

Samo odejście SZPERA byłoby podsumowaniem pewnego etapu, a jednocześnie objawem wielkiej nostalgii. To właśnie 30-latek wraz z Grzegorzem “jedrq-em” Jędrasem jako ostatnia dwójka do tej pory grali pod banderą Wisły, poczynając od adwokacika w 2019 roku. Nie da się ukryć, że dla kibiców to właśnie 30-latek był symbolem CS-owej sekcji krakowskiej Wisły. Do jego największych osiągnięć pod szyldem klubu z grodu Kraka można zaliczyć mistrzostwo Nine to Five #5 oraz jesiennych ESL Mistrzostw Polski w 2021 roku.

snatchie z kolei do Wisły dołączył 4 stycznia bieżącego roku. Były gracz Anonymo Esports i x-kom AGO miał być lekarstwem na poprawę słabej gry. I rzeczywiście na początku 2022 roku tak było, a Biała Gwiazda określana była mianem najlepszej drużyny w Polsce. Wiślacy zagrali na katowickim Intel Extreme Masters i mimo że bez żadnej wygranej potyczki, to zostawili nadzieję na to, że w niedalekiej przyszłości będzie o wiele lepiej. W praktyce jednak nie udało się zakwalifikować na PGL Majora w Antwerpii, a do tego doszedł jeszcze przegrany finał wiosennych ESL Mistrzostw Polski przeciwko Illuminar Gaming na początku maja. 

W przypadku snatchiego plotki o opuszczeniu Wisły Kraków mogą mieć spore odzwierciedlenie w rzeczywistości. Dokładnie 9 maja snajper na swoim Twitterze napisał następujące słowa: – Nie zasługujemy na nic, trzeba zastanowić się dalej nad “karierą” bo chyba nic nie odda nigdy. Przepraszam i dzięki za wsparcie. Pzdr – wówczas czytaliśmy.

Na tę chwilę oficjalnie informacje te nie zostały jeszcze potwierdzone. Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na komentarze ze strony zawodników i samej organizacji.