Respawn.pl

Sobota z EPL: AGO kontra Heroic, Astralis zmierzy się z Na’Vi

Autor: Krzysztof Sarna

Wielkimi krokami zbliżamy się do końca fazy grupowej w piętnastym sezonie ESL Pro League. Przed nami przedostatni dzień rywalizacji w grupie D. W sobotę x-kom AGO spotka się z Heroic. Natomiast Astralis podejmie najlepszą ekipę świata – Astralis.

Walka o awans do fazy play-off w grupie D toczy się w najlepsze. Co prawda x-kom AGO ma jeszcze szanse, by dostać się do grona najlepszych ekip, aczkolwiek będzie to bardzo trudne zadanie. Tym bardziej przecież, że organizacja z Warszawy spotka się dziś z Heroic, czyli ekipą, która jak na razie jest niepokonana. Nie zabraknie także pasjonującego starcia, ponieważ Astralis spróbuje zatrzymać rozpędzone Natus Vincere.

Trzydzieści minut po południu rozpoczniemy walkę w ramach przedostatniego dnia grupy D na ESL Pro League. Przed Erykiem “lemanem” Kocębą i jego kolegami bardzo, ale to bardzo trudne zadanie, ponieważ przyjdzie im zmierzyć się z Heroic, które jak na razie gromadzi komplet zwycięstw. Duńczycy w ubiegłych trzech dniach pokonali: Complexity Gaming, Astralis oraz Evil Geniuses. Natomiast “Jastrzębie” nie poradziły sobie w starciach z Natus Vincere i Astralis, ale były lepsze od coL. Nikt raczej nie zaprzeczy temu, że bezwzględnym faworytem tej konfrontacji jest oczywiście ekipa ze Skandynawii. Po raz ostatni organizacje te spotkały się 4 września 2020 roku. Sam pojedynek również miał miejsce w ramach ESL Pro League, wówczas był to dwunasty sezon. Co ciekawe, podopieczni Mikołaja “miNiroxa” Michałkówa pokonali Heroic wynikiem 2:1. 

CZYTAJ TAKŻE: Kasix trzeci miesiąc z rzędu nie ma sobie równych na Twitchu!

Drugim sobotnim pojedynkiem będzie pojedynek dotychczasowych przegranych, a więc Complexity Gaming i Evil Geniuses. Obie te amerykańskie organizacje po trzech dniach przegrywały swoje spotkania, przez co są jedynymi, które na swoim koncie nie mają jeszcze żadnego punktu w grupie D. Jeśli chodzi o coL, to Ricky “floppy” Kemery i jego koledzy przegrali kolejno z: Heroic, x-kom AGO i Natus Vincere. Natomiast nad “Geniuszami Zła” triumfowali: Astralis, Na’Vi i Heroic. Mimo że różnica w światowym rankingu HLTV jest całkiem pokaźna, bo wynosi 21 pozycji na korzyść Complexity to i tak zanosi się na dobre i zarazem ciekawe zawody.

Na sam koniec soboty ujrzymy hit, w którym aktorami spektaklu będą gracze Astralis i Natus Vincere. Na’Vi mimo tego, że w składzie pojawił się Daniil “headtr1ck” Valitov z powodu pozytywnego wyniku testu na COVID-19 u Kirilla “Boombl4” Mihailova jest jak na razie nie do zatrzymania. Po trzech dniach ekipa z regionu CIS może pochwalić się kompletem punktów. Wydaje się jednak, że prawdziwy sprawdzian dla ukraińsko-rosyjskiego kolektywu nadejdzie jutro, kiedy ten zmierzy się z Heroic. Wracając jednak do dzisiejszych zawodów, to Duńczycy dwukrotnie triumfowali oraz raz przegrali. Wiktorie miały miejsce w starciach z Evil Geniuses i x-kom AGO, a porażka w derbach Danii, a więc z Heroic. Faworytem tych zawodów jest oczywiście najlepsza ekipa świata. 

Harmonogram sobotnich spotkań grupy D piętnastego sezonu ESL Pro League prezentuje się następująco:

12:30 | x-kom AGO vs. Heroic – BO3

16:00 | Complexity Gaming vs. Evil Geniuses – BO3

19:30 | Astralis vs. Natus Vincere – BO3

Transmisję wraz z polskim komentarzem możecie oglądać na oficjalnym kanale Twitch ESL Polska. Przejdziecie na niego klikając ten odnośnik.

Więcej informacji na temat piętnastego sezonu ESL Pro League znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.