Respawn.pl

Spiidi odwiesza myszkę na kołek

Autor: Krzysztof Sarna
Spiidi

Koniec 2023 roku przyniósł zakończenia karier niektórych zawodników Counter-Strike’a. W 2024 roku inny kurs obierze Timo “Spiidi” Richter, który zdecydował się na odwieszenie myszki na kołek. Tym samym ponad dziesięcioletnia kariera gracza dobiegła końca.

Spiidi kończy karierę 

Pierwsze kroki w swojej karierze profesjonalnego gracza Niemiec stawiał pod koniec 2012 roku, bo dokładnie 23 października pod banderą EnRo GRIFFINS. Przewijał się on przez kilka ekip, ale pierwszą poważną drużyną było mousesports. Kilkukrotnie zasilał on szeregi rodzimej organizacji, poczynając od trzymiesięcznego i pięciomiesięcznego epizodu odpowiednio w 2014 i 2015 roku. Dopiero po zatrudnieniu w połowie grudnia 2015 roku zaczął odnosić pierwsze sukcesy, mowa tu o takich osiągnięciach jak mistrzostwo drugiego sezonu Acer Predator Masters, półfinałach pierwszego sezonu ELEAGUE oraz 4. sezonu ESL Pro League czy wicemistrzostwie Gfinity CS:GO Invitational. 

Richter także zaznał długiego okresu ławki rezerwowych, bo w 2017 roku od 12 kwietnia do 11 grudnia nie był brany pod uwagę w wyjściowym składzie “Myszy”. Po tym na niedługo związał się z Seed, by następnie spędzić niespełna pięć lat w Sprout, z którym na polskiej ziemi dotarł do finału Games Clash Masters 2019, ale także finałów Charleoi Esports 2019, Copenhagen Games 2019 oraz DreamHacka Open Atlanta 2019. Pod koniec tego samego roku sięgnął po mistrzostwo Niemiec. Jego ostatnie dwie ekipy w karierze to cowana Gaming oraz ALTERNATE aTTaX, którego częścią był od 10 stycznia 2023 roku. Swoją karierę zakończył ESL mistrzostwem Niemiec. 

CZYTAJ TAKŻE: Weteran kończy karierę po 20 latach

Warto także wspomnieć o turniejach rangi Major, bo Spiidi w 2014 roku za czasów gry w PENTA Sports dotarł do ćwierćfinału DreamHacka Winter 2014 oraz ESL One Katowice 2015. 

Przede wszystkim chcę naprawdę podziękować ALTERNATE aTTaX. Mieliśmy bardzo burzliwy rok i myślę, że możemy być bardzo dumni z postępu, jaki wykonaliśmy. Naprawdę nie mogłem sobie wyobrazić lepszego zakończenia kariery, niż na ESL mistrzostwach Niemiec. Na pewno zawsze będzie to dla mnie wyjątkowe wydarzenie.

 

Pisząc to oświadczenie wciąż czuję, że jest to surrealistyczne, ale nadal jestem przekonany, że to właściwa decyzja. Tak naprawdę więc nie wiem, co teraz napisać, chociaż wiem o zakończeniu mojej kariery od kilku miesięcy. Jestem wdzięczny, że mogłem przeżyć ostatnie 8 lat jako pełnoetatowy zawodnik. Ten czas będzie miał prawdopodobnie największy wpływ na moje “przyszłe ja”.

 

Rozwinąłem się jako osoba, dowiedziałem się wielu rzeczy o życiu i poznałem wielu ludzi. Dziękuję! Dziękuję każdemu z Was! Nie chcę teraz zaczynać wyliczać wszystkich ludzi, ale kiedy to czytasz, wiesz, że mówię o tobie. Każdy z was pomógł mi w mojej podróży i niektórzy ludzie pozostaną przyjaciółmi na zawsze. Ponieważ chcę, żeby to było krótkie, mogę tylko powiedzieć, że straciłem swój “zapał” jako gracz. Oficjalne mecze nie sprawiały mi już przyjemności tak jak kiedyś, tak samo jak harówka z dotarciem “na szczyt”. Oczywiście są okresy, kiedy gracze tak się czują, ale w kwietniu po raz pierwszy pomyślałem o tym, żeby zakończyć karierę i od tego czasu ta myśl mnie nie opuściła. Czasami ten moment po prostu pasuje, ponieważ nie mogliśmy zakończyć roku lepiej niż podczas DreamHacka w Hanowerze. Myślę, że teraz jest ten moment. Co dalej? Być może w ciągu najbliższych dni pojawi się film. Filmy są i tak lepsze niż pisemne wypowiedzi =)

 

Trzymajcie się zdrowo, miejcie udany start w 2024 rok i do zobaczenia wkrótce.

– Czytamy w oficjalnym oświadczeniu Richtera

Co ciekawe, na obecną chwilę Spiidi jest graczem, który na portalu HLTV posiada największą liczbę rozegranych map, bo 2413, a także rund, bowiem zagrał w aż 63834 odsłonach.