Respawn.pl

Spora fala banów przeszła przez CS:GO! Czy to efekt wczorajszej aktualizacji?

Autor: Michał Maćkowski
grafika z CS:GO

Wczorajsza aktualizacja do CS:GO była sporym i pozytywnym zaskoczeniem dla graczy. Od najnowszej aktualizacji minęły niecałe dwa dni, a już możemy zauważyć ciekawe statystyki dotyczące banów. 

Jeżeli jeszcze nie wiecie, to CS:GO znowu stało się płatne, bowiem konta bez statusu Prime nie mogą grać w trybach rankingowych, otrzymywać skinów czy doświadczenia. Aktualizacja przyjęta została z dużym entuzjazmem, bowiem być może od teraz w grze będzie nieco mniej cheaterów i osób, które psują nam rozgrywkę przykładowo poprzez griefing. Pierwszy dzień po aktualizacji faktycznie pokazuje, że większa ilość graczy otrzymała bana, jednak nie mówimy tutaj o standardowym VAC’u.

W serwisie Convars, który śledzi ilość ukaranych osób możemy zobaczyć ciekawe zjawisko, bowiem według statystyk 5 czerwca tak zwanego Game Bans otrzymało aż 9881 graczy. Oznacza to, że wcześniej wymieniona ilość graczy otrzymała blokadę za przykładowo naruszanie regulaminu na chacie głosowym, tekstowym, czy przeszkadzało w trakcie gry poprzez griefing. Co ciekawe VAC’a otrzymało 313 kont, co oznacza, że jednego dnia blokadę otrzymało aż 10 000 osób.

pulpit vac

fot.Convars.com

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że ilość rozdanych VAC’ów była zwykle większa. Idealnie pokazują to wykresy sprzed ostatnich dni, gdzie niebieska linia oznaczająca Game Bans jest poniżej różowej oznaczającej nałożone blokady VAC.ban 2