Respawn.pl

Strona główna » Trzy spotkania Kinguin, w tym ze Sferis PRIDE

Trzy spotkania Kinguin, w tym ze Sferis PRIDE

Autor: Sergiusz Lelakowski

Team Kinguin nie poddaje się i z pełną parą kontynuuje podbój sceny. Dzisiaj rozegrają trzy mecze, w tym jeden ze Sferis PRIDE w ramach showmatchu Sawika. Będzie to jego powrót do e-sportu po latach.

W pierwszym spotkaniu ekipa Szpera zagra z Orbit. To rozgrywka drabinki przegranych turnieju Uprise Champions Cup Season 4. Polacy dostali się tam po wczorajszym, nieudanym starciu z ENCE. Jeśli Kinguin zwycięży dzisiejsze BO1, zagra w kolejnej rundzie, tym razem z ex-SK Gaming.

Bułgarzy z Orbit prezentują podobną formę do naszych rodaków. W ostatnim czasie pokonali Team AGG, iNETKOXTV, a wcześniej również Team Kinguin. O wyniku zadecyduje zapewne wybór mapy. Szkoda, że jest to BO1, bo taki format nie pozwoli na pełne rozwinięcie skrzydeł którejkolwiek z drużyn.

Następną walkę Polacy stoczą ze Space Soldiers. W tureckiej drużynie wyróżnia się XANTARES, aktualnie jego Rating wynosi aż 1.26, co plasuje go pod tym względem w czołówce. Zespół ten w ostatnim czasie pokonał PRIDE 2:0 oraz Dobry&Gaming. Przegrywał swoje spotkania z ENCE, czy Gambit. Te starcie odbędzie się w formacie BO2, a więc każda drużyna wybierze po jednej mapie.

Ostatnie spotkanie to mecz polskich drużyn, czyli Team Kinguin vs. Sferis PRIDE. Będzie to showmatch Sawika, byłego członka Headshot.tv. Młodsi gracze mogą go nie pamiętać – zajmował się on e-sportem jeszcze przed erą twitcha, a swoje ostatnie transmisje z CS 1.6 miał jakieś osiem lat temu. Teraz powraca, angażując dwie świetne polskie drużyny. Kinguini na pewno będą chcieli się zemścić, za przegraną na X-KOM Clash, a PRIDE spróbuje tę zemstę uniemożliwić. Zapowiada się rewelacyjne spotkanie BO3.

Rozkład jazdy dzisiejszych meczów wygląda następująco:

Kinguin vs. Orbit – BO1 – STREAM (16:00)

Kinguin vs. Space Soldiers – BO2 – STREAM (18:00)

Kinguin vs. Sferis PRIDE – BO3 – STREAM (21:00)