Respawn.pl

Trzy spotkania Kinguin, w tym ze Sferis PRIDE

Autor: Sergiusz Lelakowski

Team Kinguin nie poddaje się i z pełną parą kontynuuje podbój sceny. Dzisiaj rozegrają trzy mecze, w tym jeden ze Sferis PRIDE w ramach showmatchu Sawika. Będzie to jego powrót do e-sportu po latach.

W pierwszym spotkaniu ekipa Szpera zagra z Orbit. To rozgrywka drabinki przegranych turnieju Uprise Champions Cup Season 4. Polacy dostali się tam po wczorajszym, nieudanym starciu z ENCE. Jeśli Kinguin zwycięży dzisiejsze BO1, zagra w kolejnej rundzie, tym razem z ex-SK Gaming.

Bułgarzy z Orbit prezentują podobną formę do naszych rodaków. W ostatnim czasie pokonali Team AGG, iNETKOXTV, a wcześniej również Team Kinguin. O wyniku zadecyduje zapewne wybór mapy. Szkoda, że jest to BO1, bo taki format nie pozwoli na pełne rozwinięcie skrzydeł którejkolwiek z drużyn.

Następną walkę Polacy stoczą ze Space Soldiers. W tureckiej drużynie wyróżnia się XANTARES, aktualnie jego Rating wynosi aż 1.26, co plasuje go pod tym względem w czołówce. Zespół ten w ostatnim czasie pokonał PRIDE 2:0 oraz Dobry&Gaming. Przegrywał swoje spotkania z ENCE, czy Gambit. Te starcie odbędzie się w formacie BO2, a więc każda drużyna wybierze po jednej mapie.

https://www.facebook.com/sawik.tv/posts/258143107891236

Ostatnie spotkanie to mecz polskich drużyn, czyli Team Kinguin vs. Sferis PRIDE. Będzie to showmatch Sawika, byłego członka Headshot.tv. Młodsi gracze mogą go nie pamiętać – zajmował się on e-sportem jeszcze przed erą twitcha, a swoje ostatnie transmisje z CS 1.6 miał jakieś osiem lat temu. Teraz powraca, angażując dwie świetne polskie drużyny. Kinguini na pewno będą chcieli się zemścić, za przegraną na X-KOM Clash, a PRIDE spróbuje tę zemstę uniemożliwić. Zapowiada się rewelacyjne spotkanie BO3.

Rozkład jazdy dzisiejszych meczów wygląda następująco:

Kinguin vs. Orbit – BO1 – STREAM (16:00)

Kinguin vs. Space Soldiers – BO2 – STREAM (18:00)

Kinguin vs. Sferis PRIDE – BO3 – STREAM (21:00)