Respawn.pl

Środa z polskimi drużynami CS:GO! W akcji Honoris, Illuminar, PALOMA, ex-Anonymo, 9INE oraz NAVI Javelins!

Autor: Michał Maćkowski
TAZ Honoris

Środa obfitować będzie w sporo spotkań z udziałem polskich drużyn CS:GO w różnych międzynarodowych turniejach. Łącznie w akcji zobaczymy sześć formacji znad Wisły, w tym 9INE rozpoczynające kolejną fazę pucharową rozgrywek. 

Polskie drużyny CS:GO nie mają nawet chwili wolnego z powodu wielu turniejów międzynarodowych, gdzie walczą nie o tylko o pieniądze, ale również o cenne punkty w rankingach. W dzień kobiet zobaczymy łącznie sześć formacji znad Wisły, w tym dziewczyny z NAVI Javelins.

Sześć drużyn CS:GO znad Wisły w pięciu turniejach

Dzień kobiet rozpoczniemy z Honoris, które rozpoczyna ważny dla siebie turniej. Ekipa Wiktora “TaZa” Wojtasa walczy o wyjazd do Melbourne, na ESL Challenger League. Polska formacja awansowała do zamkniętych eliminacji po udanych otwartych kwalifikacjach i na dzień dobry walki o turniej w Australii zmierzy się w Copenhagen Flames. W rozgrywkach do zdobycia jest tylko jeden slot, a chętnych aż ośmiu, w tym także między innymi reprezentanci Sprout czy FORZE. Porażka naszych rodaków nie spowoduje pożegnanie się z marzeniami o Australii, ale spadnięcie do dolnej drabinki, gdzie nie będzie już miejsca na błędy.

Pół godzinki później na serwerze zameldują się gracze Illuminar, którzy tak samo jak 9INE rozpoczynają zmagania w ramach play-offów Elisa Invitational Winter. Polska formacja na start fazy pucharowej zmierzy się z Partizan. Natomiast ekipa Wiktora “mynio” Kruka po spotkaniu z udziałem Illuminar zagra z Monte, w którym gra Szymon “kRaSnaL” Mrozek.

Były zespół Anonymo wciąż dogrywa swoje ostatnie spotkania. Ekipa Grzegorza “Szpero” Dziamała pod nazwą ODLOTOWE AGENTKI rywalizuje w ramach fazy pucharowej czterdziestego-czwartego sezonu ESEA Advanced, gdzie walka toczy się o awans do ESL Challenger League S45. Dla byłego zespołu Anonymo będzie to pierwsze spotkanie w play-offach, w których podejmą HYDRA.

W tym samym czasie co 9INE, jednak w ESL Challenger League o pozostanie w rozgrywkach powalczą gracze PALOMA. Wczorajsze wydarzenia wokół ekipy Mariusza “casey” Jarząba po przegranym finale i kolejnych oskarżeniach o używanie wspomagaczy spowoduje większe zainteresowanie spotkaniem Polaków. To jednak zostawmy oskarżenia, aktualnie bez konkretnych dowodów na boku, bo były skład Permitta powalczy dzisiaj z Sangal.

W dzień kobiet NAVI Javelins rozpoczyna przygodę w kolejny sezonie ESL Impact

W dzień kobiet będziemy mieli okazję także obejrzeć NAVI Javelins w akcji. Polski damski zespół CS:GO rozpoczyna bowiem zmagania w fazie grupowej trzeciego sezonu ESL Impact, gdzie walka toczy się o trzy miejsca na finałach. Chętnych do awansu jest łącznie dwanaście damskich formacji. Na start Polki stoczą walkę z nowy składem G2.

Harmonogram spotkań

  • Honoris vs Copenhagen Flames  – 15:30 (BO3)
  • Illuminar vs Partizan – 16:00 (BO3, transmisja)
  • ODLOTOWE AGENTKI vs HYDRA – 18:00 (BO3, transmisja)
  • PALOMA vs Sangal – 19:00 (BO3, transmisja)
  • 9INE vs Monte – 19:00 (BO3, transmisja)
  • NAVI Javelins vs G2 OYA – 19:00 (BO3, transmisja)