StarLadder Major Berlin 2019: Liquid najsłabsze od miesięcy, NRG z łatwością pokonuje najlepszą drużynę świata

Autor: Aleksander Kurcoń

Dawno nie oglądaliśmy tak słabego występu Teamu Liquid. NRG wykorzystało słabą formę najlepszej drużyny na świecie i pokonało ją wynikiem 16:9.

Początkowo nic nie zapowiadało słabej dyspozycji Liquid. TL wygrało pistoletówkę dzięki fenomenalnej dyspozycji Nicka “nitr0” Cannelli, który ustrzelił cztery fragi. Później było już zdecydowanie gorzej. NRG kompletnie zdominowało rywala i wygrało aż osiem rund z rzędu! Tarik i spółka prezentowali skilla nie z tej ziemi, niejednokrotnie trafiając w iście magiczny sposób headshoty. Pod koniec pierwszej połowy Liquid zdołało się podnieść i doprowadzić do wyniku 6:9, dzięki czemu można było mieć nadzieję na wielkie emocje w drugiej połowie. Taki tok rozumowania okazał się jednak zgubny.

Po zmianie stron Liquid ponownie zwyciężyło w rundzie pistoletowej i wydawało się, że Stewie2k i reszta mają otwartą drogę do come-backu. Wówczas jednak z five-sevenem świetnie poradził sobie Ethan “Ethan” Arnold, który w pojedynkę zatrzymał atak rywali na bombsite A. Jego trzy fragi były kluczowe do wygrania rundy force. Porażka w taki, a nie inny sposób wyraźnie podłamała zawodników Teamu Liquid. Wśród zwycięzców m.in. ESL One Cologne 2019 brakowało przede wszystkim snajpera, który potrafiłby postawić się Tsvetelinowi “CeRq” Dimitrovi, który nie miał sobie dzisiaj równych na serwerze. Warto przytoczyć tutaj statystykę zabójstw z AWP – 15:8 dla NRG. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 16:9 dla NRG. Taki rezultat może na pierwszy rzut oka zaskoczyć, jednak gdy się prześledzi losy spotkania, to nabierze się pewności, że był to w pełni sprawiedliwy wynik. NRG tym samym jest o krok od awansu, Liquid tymczasem z pewnością popsuło wielu osobom pick’ema dzisiejszą porażką.

Liquid 9:16 NRG

Zapraszamy do śledzenia naszej specjalnej relacji z Majora.