Respawn.pl

Startuje BLAST Premier Fall Final; Czy FaZe z NEO utrzyma dobrą passę?

Autor: Michał Maćkowski
FaZe NEO

Już dzisiaj startuje kolejny duży turniej w Counter-Strike 2. Mowa oczywiście o BLAST Premier Fall Final, gdzie osiem zespołów powalczy o tylko jedno miejsce na światowych finałach!

BLAST Premier Fall Final czas start!

Ośmiu gigantów Counter-Strike 2 i jedno miejsca na światowych finałach BLASTA – tak w skrócie można opisać nadchodzące rozgrywki Fall Final, które przyniosą kibicom pokaźną dawkę CS’a 2 na najwyższym światowym poziomie. Niestety w akcji nie zobaczymy żadnego polskiego zawodnika, ale o dobrą passę FAZE z pozycji trenera będzie chciał podtrzymać Filip “NEO” Kubski, który podpisał z drużyną nowy kontrakt.

I to właśnie FaZe rozpocznie rozgrywki BLAST Premier Fall od pojedynku z Ninjas in Pyjamas w grupie A. Zespół polskiego trenera jest w świetnej formie, co udowodnił wygrywając trzy poprzednie duże turnieje – CS Asia Championship, Thunderpick World Championship oraz IEM Sydney. Mało? FaZe dodatkowo nie przegrao piętnastu spotkań z rzędu i dlatego europejska formacja jest zdecydowanym faworytem do zwycięstwa.

W tej samej grupie czeka na kibiców również bardzo innych ciekawych pojedynek pomiędzy Cloud9 a Natus Vincere, bez Oleksandra “s1mple” Kostylieva. Jeden z najlepszych zawodników na świecie postanowił zrobić sobie przerwę od gry i jego miejsca zajął 19-letni był gracz między innymi Spirit. Nie wiemy jak NaVi bez swojej gwiazdy poradzi sobie na najwyższym poziomie, jednak nieco więcej o zespole przed tymi rozgrywkami można przeczytać tutaj.

Grupa B z dużą ilością pytań

Bardzo ciekawie rywalizacja zapowiada się także w grupie B, gdzie na start Vitality zmierzy się z Heroic. Obydwa zespoły w ostatnim czasie dokonały zmian, przez co cięzko określić jak spiszą się w walce o finały BLAST’a w odświeżonych składach. Jedno jest jednak pewne – emocji w tym pojedynku nie zabraknie!

Na koniec pierwszego dnia BLAST Premier Fall Final czeka kibiców Complexity a Astralis. Obydwie formacje nie dokonały zmian i od początku Counter-Strike 2 trenują w jednym składzie. Walka z pewnością będzie zacięta, bo każda formacja chiałaby znaleźć się na finałach lanowych BLASTA!

Harmonogram spotkań pierwszego dnia BLAST Premier Fall Final

Grupa A

  • FaZe vs Ninjas in Pyjamas – 10:00
  • Clouud 9 vs Natus Vincere

Grupa B

  • Vitality vs Heroic – 16:00
  • Astralis vs Complexity – 19:00

Partnerami polskiej transmisji z BLAST Premier Fall Final ponownie zostały marki logitech G, LV Bet, WK Dzik oraz Grześki. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania Counter-Strike 2 najlepszych drużyn świata. Transmisję w języku polskim będzie można oglądać w serwisie Twitch na kanale Piotra “izaka” Skowyrskiego, a przygotuje ją niezawodny zespół GX_Studio. Natomiast relacje i najnowsze wyniki z BLAST Premier Fall Final można znaleźć w naszej specjalnej zakładce.

Materiał powstał przy współpracy z WE’RE Fantasy!