Respawn.pl

Startuje BLAST Premier World Final z pulą miliona dolarów. W grze wielu Polaków

Autor: Filip Woszczek

Już z samego rana będzie można śledzić pierwsze rozgrywki ostatniego dużego turnieju w tym roku, czyli BLAST Premier World Final 2023. W turnieju z pulą miliona dolarów weźmie także udział grupa Polaków.

Wydarzenie lanowe mieści się w Abu Zabi, gdzie 8 zespołów rozpocznie swoje spotkania od formatu Best of 3, posiadając margines jednego błędu. Jako pierwsza sprawdzi się ekipa Pawła “dycha” Dychy pod opieką Jakuba “kuben” Gurczyńskiego a ich rywalem będą zawodnicy z regionu CIS w postaci Cloud9.

FaZe z nowym zawodnikiem

W drugim z dzisiejszych spotkań zobaczymy świeżo upieczonych zwycięzców Fall Final (Vitality) oraz Natus Vincere, które wciąż szuka właściwej formy po roszadach w składzie. Kolejny mecz to zestawienie Heroic ze zmiennikiem w postaci  Jasona “salazar” Salazara, które będzie musiało pokonać przeszkodę jaką jest FaZe. Dla przypomnienia, jeszcze niedawno podopieczni Filipa “NEO” Kubskiego znajdowali się na serii aż 18 zwycięstw, która ostatecznie została przerwana przez Vitality w finale tegorocznego Fall Final. Dziś jednak znajdą się oni w odświeżonym składzie, z uwagi na transfer Davida “frozen” Čerňanský’ego, który wejdzie na miejsce Russela “Twistzz” Van Dulkena.

BLAST World Final z udziałem TaZa

Ostatnie starcie w pierwszym dniu będzie sprawdzianem dla G2, które jeszcze w poniedziałek ogłosiło zakontraktowanie Wiktora “TaZ” Wojtasa jako głównego trenera zespołu. Dla Jana “swani” Müllera ten turniej będzie ostatnim w niemieckiej organizacji, natomiast Polak mimo wszystko znajdzie się na miejscu, by zapewnić dodatkowe wsparcie dla drużyny. Po drugiej stronie znajduje się MOUZ, które w ubiegłym tygodniu pożegnało frozena, by w jego miejsce zaprosić Ludviga “Brollan” Brolina jako zawodnika tymczasowego.

Harmonogram spotkań:

7:00 Cloud9 c9 vs. enc ENCE
10:00 Vitality vv vs. nav Natus Vincere
13:00 FaZe faz vs. heroic Heroic
16:00 MOUZ Untitled 1 vs. g2 G2

Polską transmisję światowych finałów BLAST Premier realizuje zespół GX Studio (Fantasyexpo) i wraz partnerami – logitech G, LV Bet, WK Dzik, Hellcase oraz Grześki zapraszają na dużą dawkę emocji związanych z najlepszym Counter-Strike 2 na świecie. Transmisję w języku polskim można oglądać na kanale Twitch – Piotra “Izaka” Skowyrskiego. Natomiast relacje i najnowsze wyniki z BLAST Premier World Final można znaleźć w naszej specjalnej zakładce.

Materiał powstał przy współpracy z WE’RE Fantasy!