Respawn.pl

Startuje druga edycja turnieju Red Bull Flick 2 vs. 2

Autor: Krzysztof Sarna

Red Bull Flick to turniej w grze Counter-Strike: Global Offensive, który rozgrywany jest w formacie „Hold the flag”. Gracze rywalizuję w duetach na specjalnie przygotowanych mapach, których specyfika ma ogromny wpływ na styl i tempo rozgrywki. Celem gry jest dominacja i utrzymanie wyznaczonej strefy na mapie. Pierwszy turniej odbędzie się 6 października – zapisy są już otwarte.

W tegorocznej edycji gracze rywalizować będą aż na 8 nowych, specjalnie przygotowanych mapach. Każda z nich charakteryzuje się innymi mechanikami, co będzie miało znaczny wpływ na sposób rozgrywki. Oprócz wysokich umiejętności aimowych, dostosowanie odpowiedniej strategii do danej mapy może okazać się kluczowe, by sięgnąć po zwycięstwo. Elementy jakie możemy odnaleźć na mapach, to między innymi teleporty, boosty, windy oraz rampy surfingowe. Zadaniem uczestników będzie utrzymanie wyznaczonej strefy oraz doprowadzenie do sytuacji, w której przeciwnikowi skończą się „bilety”. Drużyna traci 1 bilet przy każdym odrodzeniu się gracza.

W Polsce turniej Red Bull Flick odbędzie się w formacie 8 osobnych turniejów kwalifikacyjnych (pierwszy już 6 października) oraz finału (23 października), w którym zmierzą się najlepsze polskie duety. Zwycięskie duo z każdych kwalifikacji zapewni sobie miejsce w krajowym finale. Zwycięzcy całego turnieju zagwarantują sobie możliwość udziału w międzynarodowych rozgrywkach w Helsinkach.

Mapy, na których rozgrywany będzie turniej dostępne są do pobrania w warsztacie Steam już teraz. Listę map wraz z video analizą przeprowadzoną przez Kingę Kujawską znaleźć można na stronie projektu. Nie zwlekajcie i już dziś rozpocznijcie trening na nowych mapach – znajomość mechanik i kluczowych punktów będzie bardzo pomocna w walce o zwycięstwo.

ZAPISY: www.redbull.pl/flick

Turniej realizowany jest we współpracy z firmą Logitech G oraz AOC Gaming.