Respawn.pl

Startuje grupa C ESL Pro League! NEO jedynym reprezentantem Polski

Autor: Krzysztof Sarna

Po chwili przerwy wracamy do rywalizacji w ramach osiemnastego sezonu ESL Pro League. Jesteśmy już na półmetku fazy grupowej. Dziś startują zmagania w grupie C CS-owej Ligi Mistrzów. Tym razem polską flagę będzie reprezentować jedna osoba, a mowa tu o Filipie “NEO” Kubskim, który jest szkoleniowcem FaZe Clanu.

Czas na trzecią z czterech grup ESL Pro League

W pierwszym dniu zmagań w grupie C będziemy świadkami czterech spotkań, a zasadniczo ich dwóch serii. Najpierw dojdzie do dwóch konfrontacji o godzinie 16:00, a następnie kolejnych dwóch o godzinie 19:30. 

Tak więc rozgrywki zainaugurują gracze Natus Vincere oraz 5yclone. Z pewnością duża część społeczności jest ciekawa aktualnej dyspozycji Na’Vi, które w ostatnim czasie odpadło z Gamers8 po drugim meczu, a na IEM Cologne zajęło 7-8. miejsce. Trudno może być ją zweryfikować już w pierwszej potyczce, wszak ekipa z Chin plasuje się na 52. pozycji. Zespół z Azji w ostatnim czasie rywalizował jedynie z ekipami ze swojego kontynentu. 

Jednocześnie o godzinie 16:30 do akcji wkroczy Apeks wraz z M80. Pomiędzy tymi dwiema ekipami jest zauważalna spora różnica klas, ponieważ pierwszy z wymienionych zespołów zajmuje aktualnie 14. pozycję w światowym rankingu HLTV, podczas gdy Marcus “maNkz” Kjeldsen 53. Jednakże Apeks 25 sierpnia przegrało z niżej notowanym los kogutos 1/8 finału CCT North Europe Series 7.

CZYTAJ TAKŻE: CS2 jednak tylko z tickrate 64? Wiele na to wskazuje

Natomiast wieczorem swoje pierwsze spotkanie rozegrają podopieczni Filipa “NEO” Kubskiego z FaZe Clanu. Na samym starcie przyjdzie im zagrać z 9z. Z tego miejsca warto powiedzieć, że organizacja ze Stanów Zjednoczonych jest najwyżej sklasyfikowanym zespołem spośród wszystkich w grupie C, zajmując szóste miejsce. Natomiast gracze Gustavo “tge” Motty są oceniani na 36. siłę globu. Nie ma co specjalnie ukrywać, że faworytem tego meczu są Finn “karrigan” Andersen i jego koledzy. 

O swoje pierwsze zwycięstwo zawalczą także zawodnicy Imperial i fnatic. Czysto teoretycznie to właśnie to spotkanie zapowiada się najciekawiej. Obie drużyny praktycznie sąsiadują ze sobą w światowym rankingu HLTV. Minimalnie wyżej, bo na piętnastej pozycji są Freddy “KRIMZ” Johansson, podczas gdy Brazylijczycy okupują siedemnastą lokatę. Formacja z Kraju Kawy wraca po naprawdę długiej przerwie, wszak swoje ostatnie oficjalne spotkanie rozegrała 28 lipca w fazie Play-In IEM Cologne. Jeśli chodzi o podopiecznych Jamiego “keity” Halla, to ci zapewne chcieliby zapomnieć o minionych dniach, a to za sprawą porażki ze słabiej notowanym ALTERNATE aTTaX i Sprout w RES Western European Masters Fall. 

Harmonogram środkowych spotkań grupy C osiemnastego sezonu ESL Pro League prezentuje się następująco: 

16:00 | Natus Vincere vs. 5yclone – BO3 [Transmisja]

16:00 | Apeks vs. M80 – BO3 [Transmisja]

19:30 | FaZe Clan vs. 9z – BO3 [Transmisja]

19:30 | Imperial vs. fnatic – BO3 [Transmisja]

Osiemnasty sezon ESL Pro League potrwa do 1 października. Łączna pula nagród całego wydarzenia to 850 tysięcy dolarów. Do najlepszej formacji powędruje $200 000. Ponadto mistrzowie zagrają na BLAST Premier World Final 2023 oraz IEM Katowice 2024.