Respawn.pl

Startuje PGL Major Antwerp, a w akcji ENCE! Które drużyny pójdą po koronę?

Autor: Krzysztof Sarna

Już dziś startuje wielkie święto Counter-Strike’a: Global Offensive! Równo w południe taśma pójdzie do góry i rozpoczną się pierwsze starcia w ramach PGL Majora w Antwerpii. Od samego początku nie zabraknie polskich akcentów, wszak w fazie pretendentów podziwiać będziemy ENCE. Na dobry rozruch wraz z naszym partnerem, eWinnerem przyjrzeliśmy się pierwotnym pojedynkom.

Nie ma co specjalnie się oszukiwać, że turnieje rangi Majora to te, na które zawsze najbardziej czekamy. Z pewnością atmosferę buduje pula nagród, wynosząca milion dolarów, naklejki, czy też istna śmietanka drużyn CS:GO, wszak na takie imprezy jest się bardzo trudno dostać. W skrócie – zapinajcie pasy, bo przed nami aż dwa tygodnie rywalizacji na PGL Major Antwerp! 

30 PLN za darmo każdego dnia z okazji Majora!

Już dziś startuje prawdziwe święto Counter-Strike’a: Global Offensive, a eWinner z tej okazji wcale nie próżnuje. Dla stałych klientów nasz partner przygotował specjalną promocję, w której możecie codziennie odbierać freebet o wartości 30 PLN. Wystarczy, że na Waszym kuponie znajdą się zdarzenia z kategorii PGL Major i PGL Major H2H, a także zagracie kupon z kursem minimum 2.50 i co najmniej dwoma zdarzeniami. Wszystkie szczegóły na temat tej akcji znajdziecie, klikając poniższy banner!

eWinner banner

12:00 | Team Vitality vs. Complexity Gaming – BO1

Majora w Belgii otworzy nam konfrontacja z udziałem Teamu Vitality i Complexity Gaming. “Pszczoły” dostały się na mistrzostwa świata po zajęciu szóstego miejsca w grupie A na europejskim RMR-ze. Z kolei Biała Gwiazda uplasowała się na czwartej pozycji na amerykańskim turnieju o Majora, przegrywając jedynie z FURIĄ. Na ten moment różnica pomiędzy obiema drużynami wynosi dokładnie jedenaście miejsc z korzyścią dla francusko-duńskiego kolektywu, który plasuje się na jedenastej lokacie, podczas gdy CoL jest na 22. Wedle bukmacherów faworytem do wygrania tej konfrontacji jest Vitality, na które współczynnik wynosi 1.28, a na Paytyna “juniora” Johnsona 3.35.

12:00 | Bad News Eagles vs. Eternal Fire – BO1

O tej samej godzinie, a więc o 12:00 będziemy świadkami konfrontacji pomiędzy Bad News Eagles a Eternal Fire. Szczerze mówiąc, lepszego pojedynku fani zaciętych starć nie mogli sobie wymarzyć, ponieważ BNE jest na 28. pozycji w rankingu HLTV, kiedy formacja z Turcji na 29. Obie te drużyny w ostatnim czasie widocznie sprogresowały. Jeśli chodzi o kosowski kolektyw, to ten zajął siódme miejsce na turnieju RMR w grupie B, podczas gdy Eternal Fire również siódme, ale w zbiorze A. Ekipy te staną naprzeciwko siebie po raz pierwszy w historii. Zapowiada się na bardzo wyrównane zawody, co jedynie potwierdza kurs 1.80 na Bad News Eagles, podczas gdy na Eternal Fire 1.90

13:15 | G2 Esports vs. Team Liquid – BO1

W fazie pretendentów nie zabraknie też tych świetnie znanych kibiców marek, czego dowodem są chociażby G2 Esports i Team Liquid. Formacje te rozpoczną pierwszy etap Majora właśnie od spotkania między sobą. Ostatni mecz z angażem tych ekip mogliśmy podziwiać 19 lutego podczas Intel Extreme Masters Katowice. Po dwóch mapach to “Samurajowie” okazali się lepsi. Faworytem w dzisiejszym pojedynku również jest szósta siła świata. Bukmacherzy także spodziewają się wiktorii tej organizacji, wszak przelicznik na G2 to 1.50, kiedy na Liquid 2.42

13:15 | forZe vs. Renegades – BO1

Impreza w Belgii dla forZe rozpocznie się od boju z Renegades. Rosyjski zespół dostał się na PGL Majora po zajęciu piątej pozycji w grupie A na RMR. Z kolei Australijczycy całkiem dobrze poradzili sobie w azjatyckim turnieju, ponieważ uplasowali się na drugiej lokacji. Podopieczni Artema “Fierce’a” Ivanova to na ten moment 26. siła świata, a zespół z Oceanii to 51. Spodziewane w tym przypadku jest zwycięstwo forZe, na które indeks wynosi 1.33, podczas gdy na Renegades 3.00.

14:30 | Astralis vs. IHC – BO1

O godzinie 14:30 wystartuje kolejna partia spotkań. Od pierwszej fazy przygodę z turniejem wspieranym przez Valve rozpocznie Astralis oraz IHC. Nie ma się co specjalnie oszukiwać, że Duńczycy minionego okresu nie mogą zaliczyć do zbytnio udanych. 5-8. miejsce na piętnastej odsłonie ESL Pro League i drugie na BLAST Premier Spring Showdown z pewnością pozostawiają niedosyt. Major rządzi się jednak swoimi prawami i formacja ze Skandynawii za wszelką cenę będzie chciała pokazać się z jak najlepszej strony. Na sam start Benjamin “blameF” Bremer i jego kompani w teorii nie mają trudnej przeprawy, bowiem powalczą z mongolskim IHC, które jest na 52. siłą świata. Astralis jest jednoznacznym pretendentem do wygrania tego starcia, a pomaga tej tezie fakt, że przelicznik na Duńczyków wynosi 1.15, podczas gdy na IHC 4.70

14:30 | Imperial vs. Team Spirit – BO1

O pierwszą wygraną na Majorze w Belgii bić się będą reprezentanci Imperial i Teamu Spirit. To także będzie jedno z bardziej wyrównanych starć, bowiem belgijski projekt “last dance” aktualnie plasuje się na 32. pozycji w światowym rankingu HLTV, kiedy Rosjanie są na 25. Być może to jednak atmosfera najważniejszego turnieju poniesie Brazylijczyków do wielkiej wygranej? O tym przekonamy się dopiero po godzinie 14:30, aczkolwiek notowania są bardzo zbliżone. Na Imperial to 1.87, gdy na Spirit 1.83

15:45 | MIBR vs. Outsiders – BO1

A skoro już o Brazylii mowa, to w fazie pretendentów podziwiać będziemy także grę MIBR, które na ten moment jest 23. siłą świata. Na sam start Adriano “WOOD7” Cerato i spółka podejmą trudnego rywala, jakim jest dziesiąte Outsiders. Nic zatem dziwnego, że każda postawiona złotówka w przypadku zwycięstwa formacji z regionu CIS będzie mnożona razy 1.45, ale gdyby to MIBR okazałoby się lepsze, wówczas każdy 1 PLN liczony byłby razy 2.55.

15:45 | ENCE vs. 9z – BO1

Na sam koniec pierwszej rundy fazy pretendentów PGL Majora w Antwerpii do akcji wejdzie dwójka Polaków, a mianowicie Paweł “dycha” Dycha & Olek “hades” Miśkiewicz, którzy reprezentują barwy ENCE. Na sam start przyjdzie im spotkać się z 9z. “Ośmiornice” w ostatnim czasie radzą sobie wręcz wyśmienicie, co odzwierciedla nie tylko wygranie BLAST Premier Spring Showdown, ale także czwarta lokata w światowym rankingu HLTV. Jeśli natomiast mówimy o Martinie “rox” Molinie i jego kolegach, to są oni trzydziestą siłą świata i zakończyli amerykańskiego RMR-a na szóstej lokacie. Organizacja z Finlandii jest jednoznacznym faworytem do odniesienia triumfu w tym meczu, ponieważ współczynnik na nią to 1.15, a na 9z aż 4.80

Esport bez podaktu!

Bezsprzecznie każdy lubi wygrywać jak najwięcej. I nie ma się czemu dziwić – tak już jesteśmy zaprogramowani. W tym wszystkim zdecydowanie pomaga nam eWinner, dzięki któremu rzeczywiście możemy wygrywać większe sumy. To wszystko za sprawą promocji “Esport bez podatku”, która polega na tym, że jeśli nasz kupon okaże się wygrany – wówczas otrzymamy nagrodę powiększoną o 14%. Zapytacie zapewne jak to możliwe? Otóż od stawki nie jest odejmowany podatek, wszak na siebie bierze go bukmacher. Wszystkie niezbędne szczegóły na temat tej akcji, znajdziecie klikając poniższy banner.

300x250 Esport Bez Podatku 2

Przegraj i otrzymaj zwrot!

Nasz sponsor strategiczny nieustannie jest otwarty na nowych graczy, a tym bardziej przychodzi do nich ze świetną propozycją. Otóż jeżeli utworzycie konto i obstawicie kupon, który okaże się później przegrany, otrzymacie zwrot środków pomniejszony jedynie o kwotę podatku. Z tego miejsca zdradzimy Wam pewien lifehack, ponieważ z kodem ‘RESPAWN’ kwota zwrotu może wynieść nawet do 110 złotych! Informacje na temat tej kampanii uzyskacie po kliknięciu w poniższy banner.

750x200 Respawnkupon

W przypadku dzisiejszych spotkań bardzo trudno jest cokolwiek wytypować poprawnie, a to z uwagi na fakt, że pierwsze spotkania zostaną rozegrane w formacie BO1, w którym jak dobrze wiemy – lubi często dochodzić do niespodzianek. Jednakże postawienie na faworytów i tak może dać nam całkiem przyjemną sumkę. 

Harmonogram poniedziałkowych spotkań PGL Major Antwerp prezentuje się następująco:

12:00 | Team Vitality vs. Complexity Gaming – BO1

12:00 | Bad News Eagles vs. Eternal Fire – BO1

13:15 | G2 Esports vs. Team Liquid – BO1

13:15 | forZe vs. Renegades – BO1

14:30 | Astralis vs. IHC – BO1

14:30 | Imperial vs. Team Spirit – BO1

15:45 | MIBR vs. Outsiders – BO1

15:45 | ENCE vs. 9z – BO1

17:00 | Mecz drużyn z bilansem 1-0 – BO1

17:00 | Mecz drużyn z bilansem 0-1 – BO1

18:15 | Mecz drużyn z bilansem 1-0 – BO1

18:15 | Mecz drużyn z bilansem 0-1 – BO1

19:30 | Mecz drużyn z bilansem 1-0 – BO1

19:30 | Mecz drużyn z bilansem 0-1 – BO1

20:45 | Mecz drużyn z bilansem 1-0 – BO1

20:45 | Mecz drużyn z bilansem 0-1 – BO1

Transmisję z polskim komentarzem możecie oglądać na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego. Przypomnijmy, że sponsorem strategicznym portalu Respawn.pl jest eWinner, na którym możecie obstawiać esportowe zmagania, a także wiele więcej. Jeżeli zarejestrujecie się z kodem RESPAWN to otrzymacie zwrot nawet do 110 złotych za pierwszy zakład.

Więcej informacji na temat turnieju PGL Major Antwerp 2022 znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej