Respawn.pl

Startuje pierwszy wielki turniej w 2023 roku, czyli BLAST Premier Spring Groups!

Autor: Krzysztof Sarna

Po ponad miesięcznej przerwie wracamy do rywalizacji na wysokim poziomie. To dokładnie dziś rozpoczyna się BLAST Premier Spring Groups, a więc pierwszy wielki turniej w 2023 roku. Przez ponad półtora tygodnia delektować się będziemy zawodami na najwyższym światowym poziomie, bowiem obsada to same znane marki. 

Doczekaliśmy się! Po ponad miesięcznej przerwie zawody na wysokim poziomie wracają, a kibice nie będą mogli już narzekać na nudę. Do akcji wkraczają topowe światowe marki, przez co emocji nie zabraknie. Panie i Panowie, przed nami BLAST Premier Spring Groups!

CZYTAJ TAKŻE: Te switche pozamiatały! Recenzja klawiatury Corsair K70 RGB TKL

W inauguracyjnym dniu będziemy świadkami dwóch pojedynków, z czego pierwszy zaplanowano na godzinę 15:00. Na serwerze wtedy pojawią się reprezentanci Heroic oraz Evil Geniuses. Przypomnijmy, że ekipa z Danii jest liderem światowego rankingu HLTV, chociaż nie popisała się podczas BLAST Premier World Final. Jakob “jabbi” Nygaard i jego koledzy ukończyli te zawody na 7-8. miejscu. “Geniusze Zła” są natomiast na 32. lokacie wspomnianego notowania, co z pewnością nie czyni ich faworytem tego pojedynku. Organizacja ze Stanów Zjednoczonych podczas ostatniego starcia z Heroic uległa 0:2. Miało to miejsce podczas 15. sezonu ESL Pro League, a sama konfrontacja 1 kwietnia. Wiele wskazuje na to, że dziś będzie podobnie.

Drugie spotkanie odbędzie się natomiast o godzinie 18:30 i zapowiada się o wiele bardziej pasjonująco. O pierwszą wygraną w zbiorze A zagrają Team Vitality i Astralis. W szeregach tej drugiej formacji pod koniec grudnia doszło do zmiany, w wyniku której Christian “Buzz” Andersen zmienił Mikkela “MistR” Thomsena. Przed formacją ze Skandynawii z pewnością sporo pracy, jeśli ta myśli o powrocie na dawne szczyty. Duńczycy są teraz dopiero osiemnastą siłą świata. “Pszczoły” również nie są w tym miejscu, w którym by chciały, co odzwierciedla jedenasta lokata. Wygrana jedynie w 16. sezonie EPL-a w minionym roku to zbyt mało jak na organizację tego typu lotów. Chęć dobrego pokazania się w tym turnieju przez obydwie ekipy to nie tajemnica. Za nieco większego faworyta tego meczu uchodzi jednak podmiot znad Sekwany. 

Harmonogram czwartkowych spotkań BLAST Premier Spring Groups prezentuje się następująco:

15:00 | Heroic vs. Evil Geniuses – BO3

18:30 | Team Vitality vs. Astralis – BO3

BLAST Premier Spring Groups rozpoczyna się właśnie dzisiaj i potrwa aż do następnej niedzieli, a więc 29 listopada. W turnieju bierza łącznie udział dwanaście ekip, w tym pięć z pierwszej dziesiątki rankingu HLTV. Całkowita pula nagród to 177 500 dolarów oraz sześć miejsc w turnieju Spring Final. Ekipy z lokat 7-12 będą musiały walczyć o awans do wiosennych finałów podczas imprezy z cyklu Spring Showdown.