Respawn.pl

Strona główna » Stary wyjadacz CS 1.6 wraca do esportu. Snajdan raz jeszcze rusza na podbój sceny z własną drużyną

Stary wyjadacz CS 1.6 wraca do esportu. Snajdan raz jeszcze rusza na podbój sceny z własną drużyną

Autor: Rafał Rudnicki

Mattias „Snajdan” Andersen wraca z projektem Blank do CS:GO. Cztery lata temu po dwuletniej przerwie wrócił do CS-a, by po krótkiej chwili znowu go porzucić.

 

Snajdan nie jest młodym zawodnikiem. Na karku ma już 31 lat, a jego udział w oficjalnych rozgrywkach datowany jest  na 2001 rok. Największe sukcesy osiągał jednak w SK Gaming, gdzie przez blisko dwa lata wraz z drużyną zgarniał najwyższe trofea na różnorakich turniejach. W 2011 czyli u schyłku esportowej sceny CS 1.6 porzucił karierę, by wrócić do CS:GO w 2013, lecz tylko na chwilę.

Cztery lata później odnawia projekt Blank, wcielając w jego szeregi innych znanych graczy. Rasmus „Gux” Ståhl oraz Frej „kHRYSTAL” Sjöström wspomogą “Snajdana” w nowej-starej misji. Oboje grali w SK Gaming w czasach 1.6, jednak w nieco innym okresie. Pozostałe luki wypełnią Daniel “t3h f4rm3r” Börzsönyi oraz Mathias “pauf” Köhler

“Dziś zapewne niektórzy kojarzą tylko paufa i zapomnieli kim są pozostali, ale Gux i kHRYSTAL byli prawdziwymi maszynami mordu, Snajdan zaś należał do topowych in-game leaderów” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na łamach HLTV.org.

Zawodnicy aktualnie poszukuą organizacji, zanim to jednak nastąpi, będą grać jako Blank. Pełna piątka przedstawia się następująco:

  •  Mattias “Snajdan” Andersen
  •  Rasmus “Gux” Ståhl
  •  Mathias “pauf” Köhler
  •  Frej “kHRYSTAL” Sjöström
  •  Daniel “t3h f4rm3r” Börzsönyi