Respawn.pl

Jak wyglądają statystyki ENCE z IEM Katowice 2024?

Autor: Krzysztof Sarna
ENCE

Przygoda ENCE na IEM Katowice 2024 dobiegła końca na etapie ćwierćfinału. Niemniej jednak polsko-duński skład zaprezentował się bardzo dobrze na pierwszym wielkim turnieju w nowym roku. Dlatego też przyjrzeliśmy się statystykom zarówno całej drużyny, jak i poszczególnych zawodników w czterech rozegranych meczach całego turnieju, nie wliczając w to fazy Play-in.

Jak wyglądają statystyki ENCE z IEM Katowice 2024?

Sami zawodnicy fińskiej organizacji podkreślili, że jak na miesiąc przygotować, osiągnęli oni bardzo dobry wynik na tegorocznym IEM Katowice. Rzeczywiście tak jest. Tym bardziej przecież, że “ośmiornice” na swojej drodze pokonały m.in. takie drużyny, jak Team Vitality, Astralis czy G2 Esports. Pierwsza z wymienionych stawiana była w roli faworyta rozgrywek. Tymczasem podopieczni Jakuba “kubena” Gurczyńskiego dotarli do najlepszej szóstki, za co otrzymali czek na 40 tysięcy dolarów. 

“Cyferki”

Na sam start należy zwrócić uwagę na podstawowe liczby. Tak więc w głównych rozgrywkach (faza grupowa + faza play-off) ENCE rozegrało łącznie dziesięć map. Pięć z nich okazało się zwycięskich, natomiast pięć przegranych. “Ośmiornice” eliminowały swoich rywalki dokładnie 636 razy, upadając przy tym 648 razy. Organizacja z Finlandii rozegrała 196 rund, natomiast jej K/D ratio wyniosło 0.98. 

CZYTAJ TAKŻE: Kosmiczna liczba! Mecz ENCE u Izaka oglądała populacja Olsztyna czy Zabrza

Jeśli chodzi o same mapy, to z przytoczonych już dziesięciu nie było jednoznacznej. Podopieczni trenera Gurczyńskiego dwukrotnie grali na Mirage’u, Nuke’u, Vertigo oraz Anubisie. Po razie także zameldowali się na Ovperassie i Ancient. 

W przypadku graczy natomiast pierwsze miejsce zajął Olek “hades” Miśkiewicz, którego K-D diff wyniósł +49. Snajper wypracował rating 1.25. Z kolei druga lokata należy do Kacpra “Kylara” Walukiewicza, którego rating to 1.09. Następnie plasuje się Krzysztof “Goofy” Górski ze współczynnikiem 1.04. Przedostatni jest Paweł “dycha” Dycha (0.99), a tabelę zamyka Lukas “gla1ve” Rossander z ratingiem 0.87. 

Po więcej informacji o rozgrywkach zapraszamy do dedykowanej relacji poświęconej fazie grupowej IEM Katowice 2024.