Respawn.pl

Jak wyglądają statystyki fazy grupowej IEM Katowice 2024?

Autor: Krzysztof Sarna
IEM Katowice 2024

Faza grupowa IEM Katowice 2024 jest już przeszłością. Z tego też powodu trzeba się jej jeszcze przyjrzeć oraz podsumować. Gdy o podsumowaniu mowa, najlepiej zajrzeć do statystyk. Pod pewnymi względami wiele osób nie będzie zaskoczonych, wszak już “na gorąco” podczas oglądania można było się spodziewać chociażby tego, który z graczy będzie numerem jeden. 

Faza grupowa IEM Katowice 2024 w liczbach

Tradycyjnie trzeba rozpocząć od najlepszych ogniw indywidualnych. W przypadku zawodników Rosja całkowicie zdominowała tę kategorię. Pierwsza trójka należy kolejno do: Danila “donka” Kryshkovetsa, Ilyi “m0NESY’EGO” Osipova oraz Dmitryego “sh1ro” Sokolova. Zachwyt nad pierwszym z wymienionych zawodników miał miejsce niemalże przy okazji każdego meczu Spirit w fazie grupowej, dlatego też można było spodziewać się, że to właśnie ten zawodnik będzie otwierał listę najlepszych graczy.

donk wypracował niesamowity wręcz rating. Po siedmiu rozegranych mapach jego ocena wskazała na 1.62. Z kolei zawodnik G2 Esports legitymuje się ratingiem 1.39, podczas gdy sh1ro 1.31. 

W przypadku najlepszych drużyn pierwsza trójka, wraz z ratingami prezentuje się następująco: Team Spirit (1.27), MOUZ (1.19) oraz G2 Esports (1.07). Warto dodać, że na czwartej pozycji uplasowało się ENCE ze wskaźnikiem 1.06. 

m0NESY: Kocham polskich kibiców

Żadnej niespodzianki natomiast nie powinien stanowić fakt, że to AK-47 jak zwykle było najczęściej kupowaną bronią. “Kałach” stanowił w sumie 33,41% wszystkich wyborów. Z kolei M4A1-S to 21,37% wszystkich zakupów. Najniższy stopień podium należy do AWP, które może pochwalić się wynikiem 9,58%. 

Trudno natomiast wskazać na jednoznacznego lidera wśród map. Nuke oraz Anubis były wykorzystywane 11-krotnie, natomiast na Ancient i Mirage’u zawody rozegrały się po dziesięć razy. Dlatego 

Z ciekawszych rzeczy warto jeszcze wspomnieć o takich konkurencjach, w których znaleźli się Polacy. Chociażby w asystach na rundę trzeci był Krzysztof “Goofy” Górski z ENCE, notując dokładnie 0.26 asysty na rundę. Pierwszy był Sergey “Ax1Le” Rykhtorov z dorobkiem 0.27, natomiast drugi Emil “Magisk” Reif, który również jak polski zawodnik zakończył fazę grupową z dorobkiem 0.26 asysty na odsłonę. 

CZYTAJ TAKŻE: Polacy z ENCE – z kim, gdzie i kiedy zagrają w Spodku? Poznaliśmy drabinkę

W rundach wsparcia trzeci był Mariusz “casey” Jarząb, który uzyskał ich 29,4%. Bardzo dobrze polscy zawodnicy radzili sobie ze snajperką. Co prawda pierwszy w zabójstwach przy użyciu AWP na rundę był Ilya “m0NESY” Osipov, jednak drugi był Alan “Flayy” Krupa ze wskaźnikiem 0.39, a czwarty Olek “hades” Miśkiewicz z dorobkiem 0.36. Trzeci Frederik “acoR” Gyldstrand osiągnął ten sam wynik. 

Należy jeszcze zatrzymać się przy fragach otwierających na rundę. Nie mogło być w tym przypadku inaczej, jak tylko pierwsza pozycja donka, który miał ich 0.20. Drugą i trzecią lokatę zajęli Ismailcan “XANTARES” Dörtkardeş wraz z Kamilem “kisserkiem” Banakiem, którzy mieli ich po 0.17.

Po więcej informacji o rozgrywkach zapraszamy do dedykowanej relacji poświęconej fazie grupowej IEM Katowice 2024. Transmisję w języku polskim oglądać będzie można na oficjalnym kanale Twitch Piotra “Izaka” Skowyrskiego.