Respawn.pl

Strona główna » Steam odrzuca pieniądze i konta Rosjan

Steam odrzuca pieniądze i konta Rosjan

Autor: Michał Maćkowski
Steam

Sankcje na Rosję coraz bardziej widoczne są wśród mieszkańców tego kraju! Tym razem użytkownicy Steam z Rosji skarżą się na odrzucanie pieniędzy i odcinanie kont z platformy. 

Sankcji nałożonych na Rosję jest już naprawdę sporo, a to powoduje odcięcie Rosjan od pewnych systemów międzynarodowych. Już teraz niektóre banki w Rosji zostały odcięte od międzynarodowego systemu Swift, który pozwalał na transfery międzynarodowe. Teraz z tego powodu Steam odcina się od rosyjskich użytkowników.

Użytkownicy z Rosji zaczęli się skarżyć, że nie mogą płacić za gry i dodatki na platformie. Steam zaczął odrzucać płatności Rosjan, ze względu na spore sankcje nałożone na kraj. Z powodu zablokowania wielu bankom systemu płatności Swift oraz Google Pay i Apple Pay Rosjanie odcięci zostali od płatności na Steam, a to zmusiło platformę od rozpoczęcia odcinania się od kont pochodzących z Rosji.

Przeczytaj więcej – Organizacje Virtus.pro i Gamibit zdyskwalifikowane – esport nakłada kolejne sankcje

Oczywiście użytkownicy nie są zadowoleni z tej sytuacji, jednak Support Steam mówi wprost, że nie może zrobić z tym nic, ponieważ jest to winna sankcji nałożonych na Rosję. Podobno na niektórych kontach pochodzących z Rosji pojawiła się wiadomość – gra komputerowa to nie prawdziwa wojna.