Respawn.pl

SteelSeries zapowiedział nowy turniej. Do rozgrywek zaproszono m.in. FaZe i OG

Autor: Aleksander Kurcoń

Esportowy turniej od SteelSeries? Znana marka zapowiedziała małe, jednodniowe wydarzenie, w którym do wygrania będzie łącznie 10 tysięcy dolarów. Mimo małej puli na turnieju zjawią się uznane marki.

SteelSeries Nova Invitational 2022 – to turniej z serii tych błyskawicznych. Został bowiem ogłoszony w ostatniej chwili i odbędzie się już 13 sierpnia. Będzie to jednodniowe wydarzenie, do którego zaproszono cztery zespoły. Rozgrywki mają formułę drabinki pojedynczej eliminacji. W półfinałach zobaczymy system BO1, zaś w finale BO3.

Jednocześnie poznaliśmy zaproszone zespoły. I tutaj możemy czuć się zaskoczeni, bo do takiej małej imprezy zaangażowano FaZe Clan, czyli najlepszy zespół na świecie w obecnej chwili. Zwycięzcy tegorocznego Majora i IEM Cologne 2022 mogą potraktować SteelSeries Nova Invitational jako doskonałą rozgrzewkę przed BLAST Premier Fall Groups, które nadchodzi wielkimi krokami.

CZYTAJ TAKŻE: “Niedopuszczalna, ale już rozwiązana sprawa” – Sówek komentuje wypłaty dla zawodników

Do turnieju zaproszono także OG, czyli również dużą, znaną markę. Tym samym na imprezie mamy swojego przedstawiciela – Macieja “F1KU” Miklasa, który reprezentuje organizację od kilku tygodni. Do grona uczestników dołączyły również SINNERS i Tricked. Ujawniono także kształt drabinki – w jednym z półfinałów FaZe zmierzy się z Tricked, zaś w drugim OG zagra z SINNERS. Możemy się więc spodziewać finału pomiędzy FaZe a OG.

Podział puli nagród wygląda następująco:

  1. miejsce – 5 tysięcy dolarów
  2. miejsce – 3 tysiące dolarów
  3. – 4. miejsce – po tysiącu dolarów

Turniej rozpocznie się 13 sierpnia o godzinie 13:00 od meczu FaZe – Tricked. Godzinę później obejrzymy OG vs SINNERS. Finał zaś zaplanowano na 15:30.