Respawn.pl

Sterowniki NVIDIA ujawniają, że CS:GO zostanie przeniesione na Source 2?

Autor: Michał Maćkowski
Source 2, CS:GO

Wczorajsze informacje, jakie gracze znaleźli w sterownikach NVIDIA przynoszą nowe wieści na temat CS:GO. Najprawdopodobniej gra nie otrzyma nowej wersji, a nowy długo wyczekiwany silnik Source 2.

Takie obrotu spraw związanego z CS:GO mało kto się spodziewał. W najnowszych sterownikach do kart graficznych NVIDIA odnalezione profil, który najprawdopodobniej dotyczy silnika Source 2 i który być może już niedługo zostanie wprowadzony do CS:GO. Przed przeczytaniem dalszej części tego artykułu, zalecamy zerknąć najpierw tutaj.

Source 2 już niedługo w CS:GO?

Według najnowszych wieści, jakie docierają do społeczności, znalezione aplikacje w profilu Counter-Strike 2 w panelu sterowania NVIDIA mogą już niedługo przynieść spore zmiany w grze. Najprawdopodobniej do CS:GO trafi bowiem Source 2, za co odpowiedzialny ma być plik wykonywalny o nazwie “csgos2.exe”. To oznacza, że Valve nie planuje nowej odsłony Counter-Strike, a jedynie wprowadzenie nowego silnika. Dzięki temu gra na pewno otrzyma lepszą wydajność, a skórki i zdobyte przez graczy osiągnięcia pozostaną na swoich miejscach.

Druga aplikacja o nazwie “cs2.exe” to najprawdopodobniej stary nieistotny plik, który nie ma znaczenia ze zmianami, które dotkną prawdopodobnie już niedługo grę. Według przecieków, to pozostałości jeszcze z 2014 roku, co ma udowodnić poniższa grafika.

FqK NTWYAIvBfK

fot. Twitter/@aquaismissing

Nowy silnik jeszcze przed Majorem?

Ciężko aktualnie określić, czy Source 2 faktycznie pojawi się w CS:GO już niedługo. Najnowsze przecieki najprawdopodobniej nie były planowane przez Valve i nie wykluczone, że gra zostanie przeniesiona na nowy silnik jeszcze przed Majorem w Paryżu. Możliwe także, że właśnie podczas najważniejszej imprezy dla społeczności CS:GO, producent postanowi ogłosić światu zmiany.