Respawn.pl

Stopy zakazane na Twitchu? Streamerka otrzymała trzydniowego bana na platformie

Autor: Michał Maćkowski
Twitch

Rok 2023 na polskim Twitchu rozpoczęliśmy grubo, jednak zagraniczni twórcy także mają czym się pochwalić. Streamerka Justketh otrzymała bana od platformy za pokazanie stóp.

Regulamin Twitcha ciężko jednoznacznie zrozumieć, bowiem często platforma banuje streamerów z dziwnych powodów. Ostatnim takim przykładem jest Bandura, który otrzymał bana od sztucznej inteligencji, za napisanie mam dwanaście at. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj.

Stopy nie, baseny tak – Twitch banuje streamerke za pokazanie stopy 

Seksualny kontent na Twitchu jak wiemy, jest trochę dozwolony, szczególnie kiedy obejrzymy streamy znajdujące się w kategorii baseny, jacuzzi i plaże. To tam właśnie bardzo często streamerki w skąpych strojach kąpielowych rozmawiają z widzami, siedząc w dmuchanym basenie.

Teraz jednak poruszenie wywołał ban od streamerki Justketh, której do takiego zachowania nieco daleko. Na ostatniej transmisji streamerka rozmawiała z widzami i kręciła kołem, na którym znajdowały się różne czynności, jakie będzie musiała wykonać po wylosowaniu. Aby koło poszło w ruch, widzowie musieli przelać 20 dolarów.

Trzy dni bana na Twitchu

Jedna z czynności, jaka znalazła się na kole, to pokazanie stóp, które nie spodobały się platformie. Twitch postanowił zbanować streamerkę na trzy dni za “oferowanie treści seksualnych”. Pod wpisem Justketh nie brakuje oczywiście żartów, że gdyby miała za sobą basen, to nie otrzymałaby blokady.