Respawn.pl

SunPayus nie jest już zawodnikiem Movistar Riders! Zastąpi hadesa w ENCE?

Autor: Krzysztof Sarna

Karuzela transferowa na scenie Counter-Strike’a kręci się i niewiele wskazuje, by w najbliższych dniach stan ten miał się zmienić. Niedługo jednak wszystko będzie wygasać, ponieważ nowy sezon zbliża się wielkimi krokami. W szeregach Movistar Riders już niebawem ujrzymy nowego zawodnika, ponieważ dziś z organizacją pożegnał się Alvaro “SunPayus” Garcia. 

Movistar Riders w ostatnim okresie poczyniło naprawdę olbrzymi postęp. Trudno się jednak dziwić, ponieważ samo zarządzanie zespołem było naprawdę bardzo dobre. Mimo wielu niepowodzeń ekipa organizacja pozostawała w jednym składzie, dzięki czemu wkroczyła do najlepszej dziesiątki świata i aktualnie zajmuje szóste miejsce. Trudno jednak może być po nowym sezonie utrzymać się w tym gronie, ponieważ do drużyny zawita nowy zawodnik. SunPayus to już okres zamknięty w kontekście MR. 

CZYTAJ TAKŻE: Nadchodzi konferencja Meet at Rift: Talks!

Hiszpan do Movistar Riders dołączył 12 grudnia ubiegłego roku, a więc spędził dokładnie rok. Wówczas wchodził w buty Owena “smooyi” Butterfielda, gdy zespół przestawił się na w pełni hiszpański. To właśnie przez ten czas dał o sobie znać całemu esportowemu światu. 23-latek sięgnął po 5-8. miejsce w piętnastym sezonie ESL Pro League, półfinał Global Esports Tour Dubai 2022, trzecie miejsce 41. sezonu ESL Challenger League, mistrzostwo ESL Challenger DreamHack Valencia i półfinał Intel Extreme Masters Cologne. 

Przez te 365 dni Garcia udowodnił, że jest integralną częścią sukcesu MR. Osiągnął rating na poziomie 1.16 na rozegranych 208 mapach, znacznie przewyższając swoich wszystkich kolegów. Najbliższym jest Alejandro “alex” Masanet, którego średnia ocena to 1.08.

Wedle plotek i doniesień, Hiszpan aktualnie jest największym kandydatem do zastąpienia Olka “hadesa” Miśkiewicza w ENCE. Przypomnijmy, że Polak został odsunięty od składu 5 sierpnia. Z kolei jeśli chodzi o MR, to piątym graczem najprawdopodobniej stanie się Antoniio “MartinezSa” Martinez Sánchez.

Skład Movistar Riders prezentuje się następująco:

  • Alejandro “⁠mopoz⁠” Fernández-Quejo Cano
  • Alejandro “⁠alex⁠” Masanet
  • David “⁠dav1g⁠” Granado Bermudo
  • Raúl “⁠DeathZz⁠” Jordán Nieto
  • Galder “⁠bladE⁠” Barcena – trener