Respawn.pl

Świąt w CSGO nie będzie

Autor: Michał Maćkowski
csgo

Święta zbliżają się wielkimi krokami i niestety ponownie w CSGO nie zdarzy się najprawdopodobniej nic.  Valve oprócz wyrzucenia Dusta2 z puli map trybu turniejowego nie zrobiło nic konkretnego.

CSGO to gra wręcz nieśmiertelna, która nie potrzebuje aktualizacji, szczególnego dbania o nowe usprawnienia. Tak naprawdę złota skarbonka bez dna, bo ostatnie miesiące ze strony Valve idealnie pokazują, że ich złote dziecko po prostu sobie jest i od czasu do czasu otrzyma zmiany, aby zrobić sporo szumu wokół tytułu.

Świąt w CSGO nie będzie – niestety

Nie będę ukrywał, że ostatnie miesiące spowodowały u mnie znudzeniem CSGO, które następuje po raz pierwszy od 2013 roku. Valve z mojej perspektywy może zaliczyć do udanych jedynie początek roku, czyli operację Riptide. Od tamtej pory gra doczekała się kilku zmian, jednak bez większej rewelacji. Brak nowych trybów, które nawet na chwilę byłyby ciekawe dla gracza, brak okazjonalnych aktualizacji, jak na zbliżające się święta, czy eventy dla graczy, które w innych grach jak Fortnite, Apex Legends i League of Legends są na porządku dziennym.

CSGO to gra z wielką historią i mimo, że konkurencja w Europie siedzi na ogonie (mowa o Valorant), to Valve nie robi nic konkretnego. Bezczynność ze strony deweloperów jest po prostu dziwna i zarazem smutna. Nie wiemy, czy faktycznie deweloperzy pracują nad czymś konkretnym, w co osobiście wątpię. Przekonaliśmy się o tym z okazji 10 urodzin gry, gdzie nie doczekaliśmy się niczego konkretnego, mimo sporych plotek.

Czasami zazdroszczę graczom Fortnite czy League of Legends

Świat gier komputerowych to wielka społeczność, która dzieli się na różne typy. Jednak CSGO możemy zaliczyć do gier competetive jak Fortnite, Valorant, League of Legends czy Rocket League. Tam na porządku dziennym są nowe sezony, duże zmiany w grze, nowe skórki czy po prostu eventy z nowymi trybami. Nie żebym chciał tego wszystkiego w produkcji od Valve, jednak kilka rzeczy na pewno by się przydało.

CSGO ma naprawdę spore możliwości, a to dzięki super społeczności i wielkim warsztacie, gdzie znajdziemy takie tryby jak Hide&Seek, tryby kooperacji czy deathrun. Dlaczego Valve nie wprowadzi tak jak w LoLu, cyklicznych wydarzeń, przykładowo co kwartał i dorzuci do tego specjalne skórki, zadania i dodatkowe aspekty rywalizacji? Nie wiem i naprawdę chciałbym poznać powód ze strony producentów, bo zdecydowanie gra ma takie możliwości.

Same zmiany ostatnie oceniam jak najbardziej na plus – usunięcie Dusta2 z puli nagród, nerf AWP czy M4A1-S to ruchy w dobrą stronę, ale wciąż za mało dla casualowych graczy. Oni zdecydowanie liczą na więcej i nie ma się co dziwić, bowiem dla nich zdecydowanie ciekawsze są inne tytuły, w których zmiany powodują świeżość i zdarzają się po prostu częściej.

Pozostała nam tylko animacja z CSGO..

Wielu liczyło na duże zmiany w tym roku, ale niestety już się ich nie doczeka. Pozostały nam już resztki wiary, że faktycznie rok 2023 przyniesie konkretne zmiany, dzięki którym nie tylko casualowi gracze będą zainteresowani, ale także Ci bardziej profesjonalni. Skoro najprawdopodobniej na małą świąteczną aktualizację od Valve nie mamy co liczyć, pozostało nam zasmakować pewnej super świątecznej animacji wykonanej właśnie na podstawie CSGO.

Wesołych Świąt dla wszystkich graczy życzy redakcja Respawn.pl, która przesyła rózgę dla Valve za 2022 rok