Respawn.pl

Co czeka CS:GO na 10 urodziny?

Autor: Michał Maćkowski
CS:GO, CS2, operacja, urodziny

Dziesiąte urodziny CS:GO zbliżają się wielkimi krokami i każdy praktycznie jest przekonany, że do gry od Valve zawita duża aktualizacja, która przyniesie nieco zmian. Warto zatem przyjrzeć się, co faktycznie może nas czekać już 21 sierpnia.

Gracze CS:GO przez ostatnie miesiące nowych aktualizacji dostają jak na lekarstwo, jednak wiele na to wskazuje, że z okazji 10-lecia gry, Valve wreszcie przygotuje coś naprawdę dużego. Spekulacji, analiz i informacji jest niesamowicie dużo. Co ciekawe nie mówi się o jednej rzeczy, ale kilku zmianach, jakie mogą trafić do gry z okazji urodzin. Dzisiaj przyjrzymy się pewniaczkom i nieco mniej prawdopodobnym rzeczom, choć niewykluczonym.

Naklejeczki pewniaczkiem z okazji urodzin CS:GO

Wiemy na pewno, że do gry z okazji dziesięciolecia trafi nowa kapsuła z naklejkami. Tego mogliśmy się spodziewać po Valve, bo to ich typowe zagranie. Oficjalny profil na Twitterze potwierdził, że 21 lipca był ostatnim dniem na zgłoszenie swoich projektów do konkursu z okazji dziesięciu lat gry. Oczywiście najlepsze naklejki trafią do gry, jednak pytanie, czy to na samych naklejeczkach się skończy?

Oficjalny profil CS:GO pochwalili się pracami wykonanymi przez społeczność i trzeba przyznać, że naklejki wyglądają naprawdę bardzo ładnie. To jednak nie na to gracze czekają najbardziej…

Skrzynka ze skinami pod znakiem zapytania

Dokładnie pierwszego lipca niespodziewanie do CS:GO trafiła nowa skrzynka. Trzeba przyznać, że Valve zaskoczyło niemal wszystkich, bo każdy gracz spodziewał się nowych skinów z okazji 10-lecia gry. Nie wiemy teraz, czy deweloperzy dodali do gry nową skrzynię, aby nieco złagodzić nastroje społeczności ze względu na brak nowości, czy po prostu z okazji urodzin producent nie planuje dodania nowych skórek. Sprawa jest nadal otwarta i pozostaje nam nic innego, jak czekać na nowe informacje.

Zmiana w puli map trybu turniejowego czy tylko nowe mapy?

W ubiegłym miesiącu bardzo dużo mówiło się o zmianie w puli map trybu turniejowego. Ostatnia zmiana, czyli wyrzucenie Traina na rzecz Ancient na początku sceptycznie zostało przyjęte przez społeczność. Jak się pewnie domyślacie, sytuacja nie zmieniła się praktycznie w ogóle, bo plansza jest jedną z najrzadziej rozgrywanych i to mimo zmian, jakie zaserwował nam producent gry.

Kolejny Major odbędzie się w Rio i ciekawą statystykę na Twitterze zauważył CherryCzopek. Jeżeli pula map nie ulegnie zmiany przed najbliższym Majorem, to pierwszy raz w historii będziemy mieli sytuację, że najważniejsze turnieje w CS:GO oddalone od siebie o ponad rok będą miały tę samą pulę map.

Jeżeli nie dojdzie do zmiany w puli map, to na pewno do gry zawitają nowe plansze. Tuscan jest praktycznie pewniaczkiem z okazji 10-lecia CS:GO. Mapa jest już na ostatnie prostej, jeżeli chodzi o finalną wersję. O wszystkim poinformował jeden z twórców. Według przecieków deweloperzy testują także inną mapę – de_prime.

Operacja, o której kompletnie nic nie wiemy

Czyste przypuszczenie, ale z okazji 10-lecia naturalną rzeczą byłoby wypuszczenie przez Valve specjalnej nowej przepustki, na którą gracze czekają. Urodziny to wręcz idealna okazja, a jedno przypuszczenie może okazać się prawdziwe. Deweloperzy rzadko dodają nowe mapy bez operacji, a w przypadku ostatnich przecieków wiemy, że w grze testowane są Tuscan i de_prime. Być może faktycznie do gry trafi nowa operacja, lecz to są wyłącznie kruche przypuszczenia.

Source 2, czyli spora niewiadoma dla CS:GO

Na sam koniec rarytas, o którym każdy mówi, ale praktycznie mało kto wie, co nas czeka. Source 2 to temat, który cały czas budzi sporą dyskusję wśród społeczności CS:GO, dla której to niekończącą się opowieść. Przez ostatnie 3 miesiące wiadomości o nowym potencjalnym silniku faktycznie nieco częściej się pojawiały. Mówiło się, że deweloperzy przenoszą aktualne mapy właśnie na nowy silnik, co sugeruje dopisek _s2 przy nazwach map. 

Co w takim razie Source 2 zmieni? Najprawdopodobniej, jeżeli Valve zdecyduje się wprowadzić nowy silnik, to w grze zmieni się fizyka, a co za tym idzie inaczej wyglądać będzie strzelanie czy poruszanie się.  Powodem ma być użycie innego silnika fizyki od Valve – Rubikom.

Oprócz tego mówi się, że dzięki temu do gry będzie można wprowadzić Tickrate 128, ulepszyć grafikę, lepiej zoptymalizować całą grę oraz łatwiej tworzyć nowe mapy. Tak naprawdę nowy silnik może także wywrócić całą grę do góry nogami, co nie wykluczone, że możemy otrzymać nawet zupełnie nowy tytuł.

Wszystko okaże się 21 sierpnia

Spekulacji, plotek i niesprawdzonych informacji w Internecie jest jak zwykle mnóstwo, a powyższe informacje to najczęściej spotykane plotki, które patrząc na historie działań Valve mają prawo okazać się prawdą. Wszystkiego jednak dowiemy się już 21 sierpnia, bo wtedy CS:GO będzie obchodzić 10 urodziny i miejmy nadzieję, że Valve w tym dniu nas nie zawiedzie.